Salon w stylu glamour: wygodny kącik wypoczynkowy i elegancki barek

Salon to pomieszczenie, które powinno sprzyjać zarówno wypoczynkowi, jak i ulubionym aktywnościom w ciągu dnia. A jeśli urządzony jest w stylu glamour, zamienia się w domową oazę pięknego designu. Meble do salonu marki Novelle doskonale spełniają wymienione przesłanki. Wokół fotela Ed można urządzić kącik wypoczynkowy albo do lektury, a komoda Emma to nowoczesny barek na najlepsze domowe alkohole.

Kącik wypoczynkowy w salonie glamour
Kącik czytelnika
Komoda-barek z wysuwanym blatem
Pojemny barek
Złote detale

Zwykle salon kojarzy się z dużym kompletem mebli wypoczynkowych. Jednak w aranżacji salonu równie ważne są pozostałe meble, które umilają czas spędzany w pokoju dziennym. Ponadto w tętniącym życiem salonie warto mieć wygodny kącik tylko dla siebie, by zrelaksować się przy drinku albo też odpłynąć w świat fantazji z ulubioną książką. Takie drobne, codzienne przyjemności mogą być przy okazji wzbogacone o doskonały i przemyślany design mebli oraz akcesoriów. Najlepszy przykład stanowi tu oferta marki Novelle, np. z linii New Look. Meble są do kupienia w salonach Novelle oraz na stronie internetowej.

Fotel w stylu retro: relaks przy ulubionej lekturze lub drinku

Elegancki fotel Ed to designerska podróż w czasie do lat 60. Ergonomicznie profilowane oparcie, obszerne podłokietniki, a wszystko na solidnej ramie z charakterystycznymi dla retro skośnymi nóżkami – taki mebel szybko staje się gwiazdą salonu i zachęca do dłuższego relaksu. Całość ma formę łódki, w kolorystyce której mieszają się oliwka, mięta, szarość oraz beż. Złota podstawa z nóżkami dodaje fotelowi lekkości i elegancji.

 Wygodny kącik do lektury

Fotel z podnóżkiem pozwala błyskawicznie zrelaksować się w domowym zaciszu

Fot. Novelle

Aby stworzyć praktyczny kącik wypoczynkowy, warto wzbogacić fotel o inne meble. Najlepiej od razu zainwestować w podnóżek. Ułożone na nim nogi szybciej się regenerują po trudach całego dnia. Kubiczny puf SimpleX to najlepszy towarzysz fotela Ed. Tkanina obiciowa na pufie wyróżnia się wzorem oktagonalnym. Taki geometryczny akcent dodaje wystrojowi dynamiki, a także lekko futurystyczną nutę. Warto też przypomnieć, że geometryczny dekor to domena stylu art déco, który królował w przedwojennych apartamentach. Puf SimpleX sprawdzi się nie tylko jako podnóżek, ale i dodatkowe siedzisko czy improwizowany stolik – wystarczy nakryć go tacą.

Przy fotelu powinien się też znaleźć stolik, na którym można odłożyć książkę, odstawić kubek herbaty czy lampkę wina. W wersji minimalistycznej ciekawą propozycję stanowi stolik Cameo. Choć jest prosty w formie, ciekawie zestawiono w nim różne formy geometryczne. Dzięki gradacji perłowo-satynowych powierzchni mebel wprowadza do wnętrza nieco dynamiki. Cameo to praktyczny stolik pomocniczy, który można również wykorzystać jako stolik kawowy.

Inne rozwiązanie to lekki optycznie złoty stolik metalowy Cocktail Gold z marmurowym blatem. Najpiękniej prezentuje się w towarzystwie eleganckiego fotela oraz komody Emma.

NIE PRZEGAP

 Komoda z funkcją barku

Komoda Emma wyróżnia się geometrycznym frontem 3D

Fot. Novelle

Komoda z funkcją barku: idealna do salonu w stylu glamour

Komoda Emma wsparta jest na wysokich smukłych nóżkach. Wyróżnia się efektownym frontem z geometrycznym dekorem 3D. Z kolei wnętrze kryje wysokiej klasy barek – perfekcyjnie przemyślany w każdym detalu. Jest pojemny, a ponadto wzbogacony o elementy szklane i lustrzane. Duże udogodnienie na co dzień stanowi praktyczny wysuwany blat.

W designie komody Emma warto zwrócić uwagę na dwa złote detale. Jeden to pozłacane na samym dole nóżki, a drugi – uchwyty wykonane w 100% z litego mosiądzu. Proste w formie, czarują elegancką barwą. Ponadto można liczyć na solidność – w końcu najstarsze przedmioty z mosiądzu królują w najwspanialszych zabytkach sprzed wieków w nienaruszonym stanie.

Więcej produktów marki Novelle z tej samej kolekcji znajdziesz poniżej:

Ocena: 0
Zdjęcia: Novelle

POLECANE ARTYKUŁY