Salon i tkaniny, czyli idealne wykończenie przy aranżacji salonu

Jak upiększyć salon? Tkaniny od wieków używane są przy dekoracji wnętrz i moda ta nie przemija. Zasłony, narzuty, tkaniny obiciowe - aranżacja salonu może nabrać nowego charakteru. Przedstawiamy trzy gorące trendy dekorowania wnętrz tkaninami, które udekorują twój salon.

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4961
Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4961
Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4961
Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4961
Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4961

Salon i tkaniny we wzory

Wzorzyste tkaniny wkraczają do salonu. Bujne kwiaty, gęste liście, splątane pnącza, zawijasy i esy-floresy wnoszą energię, różnorodność i obfitość kolorów do aranżacji salonu. Tkaniny obiciowe w pastelowych odcieniach kojarzą się miękko i ciepło. Tego właśnie potrzebujemy na długie, zimowe wieczory w salonie. Przecież narzuty czy zasłony w duże, jaskrawe motywy na delikatnych różach albo subtelnym beżu są doskonałym sposobem na poprawę nastroju. Ale uwaga! Żeby aranżacja salonu nie stała się chaotyczna i nie zmniejszała optycznie wnętrza, takie tkaniny należy łączyć ostrożnie, najlepiej z jednobarwnymi.

Fiolet w salonie: trend na zasłony i narzuty

Fiolet jest kobiecy, romantyczny, pełen magii, ale z nutką dekadencji. Przy doborze tkanin na zasłony i narzuty do salonu posługujemy się nim bez umiaru, używając całej gamy pokrewnych odcieni, od gorącego amarantu po chłodne szarości. Wzory nie znikają, jedynie usuwają się w cień, przyjmując barwę tkaniny. Jedwab, tafta, satyna błyszczą, wprowadzając do aranżacji salonu grę świateł i ruch. A skoro o blasku mowa, to dlaczego aranżacja salonu miałaby nie korzystać także z przystrajania biżuterią? Przy jednobarwnych tkaninach obiciowych poduszki, zasłony czy narzuty mogą być całe we frędzlach, pomponach, srebrzystych haftach, wstążkach i puchatych boa.

Jak wykorzystać tkaniny w salonie?

Przy aranżacji salonu czerpiemy z przeszłości: zdobienie wnętrz tekstyliami od połogi po sufit ma średniowieczny rodowód. Tkaniny mogą opanować cały salon. Naturalne barwy kojarzą się z wypłowiałymi zbiorami historycznymi, ale też podążają za modą eko. Takie barwy to także dobry pomysł na tkaniny obiciowe do salonu. Tkaninowy wzór, wycięty i przyklejony na ścianie, jest przełożeniem naklejkowego szału na język tekstyliów. Łącząc materiały o grubych splotach z wełną, futrem i welurowymi flokami, podkreślamy różnorodność faktur i odróżnimy je od tkanin na zasłony i narzuty. Hitem są trójwymiarowe desenie wyrastające z powierzchni materiału.

NIE PRZEGAP

Modne tkaniny przy aranżacji salonu

Tkaniny otulają wnętrza. Projektanci, mając ogromne możliwości technologiczne, sypią pomysłami jak z rękawa. Ostatni hit to wielowarstwowe trójwymiarowe faktury. Przy aranżacji salonu trzeba jednak pamiętać o umiarze. Zdecyduj: albo wzór, albo kolor, albo faktura. W obrębie jednej z nich dopuszczalna jest pełna swoboda. Tkaniny świetnie czują się na ścianach, meblach, podłodze i wszelkich dodatkach.

 

źródło: M jak mieszkanie

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY