Regał na książki: robimy meble na zamówienie. Pomysły na biblioteki w domu

Wybraliśmy ciekawe inspiracje na regał na książki robiony na zamówienie. Meble na wymiar mają tę zaletę, że są idealnie dopasowane do naszego wnętrza. Obejrzyj zdjęcia wnętrz z pomysłami na domową bibliotekę.

regał na książki na wymiar
regał na książki na wymiar
regał na książki na wymiar
biblioteka na książki na zamówienie meble
biblioteka na wymiar meble projekt zabudowy

Mieszkanie z książkami nabiera domowego ciepła, robi się przytulne. Dlatego urządzając wnętrza, nie zapominajmy o miejscu na książki. Przyda się ładna biblioteka. Jeśli chcemy mieć ją idealnie dopasowaną do własnego wnętrza warto zrobić regał na wymiar.

Domowa biblioteka: meble na wymiar

Regał jak marzenie? To ten zrobiony na wymiar. Jeśli szukasz pomysłu na domową bibliotekę zobacz nasze podpowiedzi w galerii zdjęć. Prezentujemy prawdziwe wnętrza z ładnym regałami - meblami na zamówienie. Nie zawsze oferta sklepów meblowych z gotowymi regałami odpowiada naszym oczekiwaniom, wtedy spróbujmy zaprojektować regał samodzielnie lub korzystając z pomocy architekta wnętrz. Półki na książki na pewno muszą być grube i wytrzymałe na obciążenia, przynajmniej o grubości 2-3 cm, mogą być wykonane z drewna lub płyty MDF albo grubego szkła. Każdą półkę trzeba podeprzeć co 60-70 cm. Samą konstrukcję regału bibliotecznego można zrobić z drewna, MDF-u, płyty gipsowo-kartonowej, metalowych profili albo wymurować z cegieł.

Zamawiamy regał na książki

Regał na książki może mieć otwarte półki, natomiast jego dół może być wyposażony w szafki i szuflady. Jeśli nie chcemy by książki się kurzyły, warto część biblioteki zrobić zamkniętą oszklonymi drzwiczkami. Ale to rozwiązanie tyleż praktyczne, co niestety kosztowne. Skupmy się więc raczej na pomysłach dostępnych, a nie mniej ciekawych. Szukając pomysłu na projekt regału do własnego mieszkania, zastanów się, ile jakich rzeczy chcesz w nim pomieścić. Czy w naszej zabudowie meblowej robionej na wymiar ma być miejsce na telewizor, zdjęcia, płyty, książki... Czy rozstaw półek ma być regulowany i pozwolić na ustawienie np. dużych form albumów lub filmów DVD? Jeśli wybierzesz regał na książki otwarty, dokup pasujące pojemniki: pudełka lub koszyki. Pamiętaj, żeby część z nich była zamykana. Przyda się także oświetlenie regału. Fasada biblioteki podkreślona światłem wygląda bardzo ładnie i klimatycznie, ma też praktyczne zastosowanie. Przy wysokim meblu wykonywanym na wymiar niezbędna jest specjalna drabinka lub schodki. Nie każdy potrzebuje dużego regału, przy małej liczbie książek można wybrać fantazyjną formę, np. ładną zabudowę wnęki we wnętrzu. Regał biblioteczny wykonywany na wymiar można zaplanować w salonie, holu, na antresoli, czy w oddzielnym gabinecie - jeśli mamy takie możliwości aranżacyjne w mieszkaniu. Jeśli planujemy regał na szerokość całej ściany warto go tak zaprojektować, aby nie przytłoczył wnętrza. Meble na wymiar na całą ścianę wypełnione książkami mogą wyglądać ciężko. Warto więc tak zaaranżować swoją domową bibliotekę, by była także dekoracją i nie przytłaczała pokoju. Jak to zrobić? Niech półki z książkami przeplatają się z tymi, na których wyeksponujesz bibeloty. Moga to być figurki, zdjęcia w ramkach, wazony, maski, a może wręcz kolekcja? Podziały regału na zamówienie nie muszą być jednakowe, część może być węższa, wyższa. W zależności od miejsca jakie chcemy zagospodarować i rzeczy, dla których chcemy znaleźć miejsce na regale.

Biały regał
camera

Regał na książki: praktyczny i piękny mebel w salonie

LISTA ZAKUPÓW

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Zdjęcia: Łukasz Kozyra/Miód Malina Studio, Mariusz Bykowski, Piotr Mastalerz, Michał Skorupski, Konrad Kalbarczyk, Marcin Czechowicz, Łukasz Zandecki

POLECANE ARTYKUŁY