Projekt wnętrz mieszkania stworzony w harmonii z naturą

Projekt wnętrz stu metrowego mieszkania został oparty na otwartej przestrzeni i prostych formach. Znalazły się tu połączone przestrzenie salonu z kuchnią i jadalnią oraz łazienka z garderobą i sypialnia. Jednak najciekawsze okazały się dodatki: huśtawka, hamak i miejsce dla ukochanego psa. Zobaczcie!

Projekt wnętrz z przeszleniami
Projekt wnętrz Magdalena Śliwka
Projekt wnętrz Magdalena Śliwka
Projekt wnętrz Magdalena Śliwka
Projekt wnętrz Magdalena Śliwka

Projekt wnętrz  mieszkania, o powierzchni 100 m² zakładał jak najbardziej otwartą przestrzeń i czyste formy. Zgodnie z prośbą właścicieli mieszkania, młodego małżeństwa, opiera się na bieli i harmonii z naturą. Niektóre detale zostały wykonane z jasnego, naturalnego drewna – stoliki kawowe, lampa, huśtawka, jest też kilka zielonych roślin. W mieszkaniu wyraźnie wydzielono strefy: dzienną i nocną. Jest też tu kilka detali wyróżniających to mieszkanie spośród innych, utrzymanych w białej kolorystyce. Nawet urządzenia użytkowe, na które rzadko zwracamy uwagę – grzejniki, zostały dobrane tak, że nie tylko nie burzą misternie zaprojektowanej aranżacji, ale podkreślają. Projekt wnętrz zdobył nagrodę w 11 edycji konkursu VASCO Integracja!

Salon z białą kuchnią i jadalnią

Aranżacja części dziennej mieszkania jest bardzo jasna i świetlista. Biała baza, czyli podłoga z bielonych desek i białe ściany oraz biała kuchnia, stół z białymi i drewnianymi elementami, stoliki kawowe, przycięte z pnia drzewa oraz jasno szara sofa z drewnianym elementem,  tworzą idealnie spójną kompozycję. O zrealizowanym pragnieniu  właścicieli życia w harmonii z naturą świadczą lampa w kuchni – drewniana belka z żarówkami w stylu industrialnym czy stoliki kawowe z ciętego pnia drzewa. Architekt wnętrz Magdalena Śliwa z Black Deer workshop – autorka projektu zaproponowała grzejniki kanałowe, właściwie niewidoczne – nie zakłócają minimalistycznej aranżacji, a świetnie sprawdzają się przy dużych oknach.

Czytaj też: Szary salon z białą kuchnią

Sypialnia z łazienką i garderobą… za szkłem

Pokój kąpielowy z ukrytą garderobą, od reszty mieszkania oddziela przeszklona stalowa ściana. Mimo, że rozwiązanie może się wydawać zaskakujące, bo wolnostojąca wanna widoczna jest z kuchni i z jadalni, pomysł spotkał się z całkowitą aprobatą i właścicieli mieszkania i odwiedzających ich gości. Pozostałe elementy łazienki są tradycyjnie ukryte. Na tle minimalistycznej aranżacji łazienki elementem zdobiącym są urządzenia użytkowe, czyli  dwa wysokie grzejniki. Jeden jest gładki i biały – stapiający się ze ścianą, drugi – umieszczony na betonowym słupie - czarny z pionowych, wąskich elementów, sprawia wrażenie nowoczesnej dekoracji.

Czytaj też: Modne przeszklenia we wnętrzu Wanna wolnostojąca

Fot. Vasco Art

Gabinet z… buda dla psa, huśtawka i hamak

W mieszkaniu znalazło się kilka nietypowych detali i rozwiązań, sprawiających, że wyróżnia się na tle wielu innych. Miejsce do pracy, umieszczone w części dziennej mieszkania to długi, biały blat z dwoma miejsca do pracy. Oddziela je… buda dla psa, wykończona w środku jasnym drewnem. TU JEST POMYSŁ! Pomysł wart podpatrzenia i naśladowania. Innym nietypowym elementem wyposażenia jest drewniana huśtawka podwieszona do sufitu w części salonowej. Relaksowi służy również hamak na balkonie. Leżąc na nim łatwo wyobrazić sobie zaciszne miejsce wśród drzew, gdzieś pod miastem…

NIE PRZEGAP

 Buda dla psa

Fot. Vasco Art

Biała łazienka z drewnianą ścianą
camera

Biała łazienka z drewnianą ścianą: efektowne wnętrze

LISTA ZAKUPÓW

Szaro - biała kuchnia
camera

Biała kuchnia - nowoczesna zabudowa. Co do niej pasuje? ZDJĘCIA

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Zdjęcia: Vasco Art

POLECANE ARTYKUŁY