Pomysły na wykorzystanie betonu architektonicznego w aranżacji wnętrz

Beton architektoniczny wykorzystujemy w aranżacji  wnętrz już od dłuższego czasu, a nadal cieszy się wielką popularnością. Ciągle odkrywamy jego zalety i nowe możliwości. Wciąż nas zaskakuje: wyglądem i tym, że jest tak praktyczny i użyteczny.

Beton architektoniczny
Modern Line_krzeslo Gravity (13).jpg
Beton architektoniczny
Beton architektoniczny
Beton architektoniczny

Umiejętnie zastosowany odnajduje się w salonach nadając im wyjątkowy i szczególny charakter. Świetnie współgra z wnętrzami chłodnymi w stylu industrialnym, bo doskonale komponuje się z różnymi materiałami: drewnem, szkłem i stalą. Wbrew utartej opinii o surowym charakterze betonu, może być przyjemny i gładki w dotyku, a dzięki nowoczesnej technologii wytwarzania, nie musi być ciężki. Pamiętajmy jednak, że najładniej wyglądają betonowe elementy wykonane z oryginalnego materiału, nie imitacji.

Beton architektoniczny jest uniwersalnym materiałem wykończeniowym

Zalety betonu sprawiają, że jest on wyjątkowo uniwersalnym materiałem wykończeniowym. Może być wykorzystywany jako okładzina ścienna i podłogowa, zamiast drewna lub ceramiki. Wykonane z niego stoły i stoliki kawowe są nowoczesną alternatywą dla mebli wykonanych z drewna, szkła i tworzyw sztucznych, zaś betonowe donice sprawdzą się tam, gdzie istnieje potrzeba podkreślenia natury w stylu nowoczesnym.

Meble z betonu we wnętrzach w stylu nowoczesnym

Betonowe meble najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach. Dobrze dobrane staną się uzupełnieniem lub przeciwnie – konkurentem, dla mebli z drewna metalu czy szkła. Chętnie sięgają po nie osoby nie tylko odważne ale znające się i podążające za trendami. Meble mogą być wykonane w całości z betonu lub tylko zawierać taki element dopełniający całości mebla. Krzesła, stoły, szafki czy regały mają zazwyczaj miękkie, zaokrąglone lub smukłe linie, przełamujące surowość materiału. Betonowe mogą też być tylko blaty lub siedziska - zestawione z miękkimi tekstyliami lub szlachetnym drewnem sprawią, że mebel będzie  wygodny i oryginalny.

 Krzesła i meble z betonowymi elementami

Stół i krzesła Gravity z elementami wykonanymi z betonu architektonicznego. Projekt Jakub Sojka

Fot. materiały prasowe Modern Line

Beton architektoniczny na ścianach i podłogach

Betonowe płyty są modną alternatywą dla paneli, parkietów i płytek ceramicznych na podłodze i ścianach. Świetnie wyglądają  na całej płaszczyźnie albo tylko na fragmencie, łączone z drewnem lub cegłą . Beton w swojej typowej kolorystyce oscylującej wokół różnych odcieni szarości i złamanej bieli świetnie wygląda w połączeniu z ciepłymi odcieniami drewna i cegły oraz metalu, szkła, skóry i tworzywami sztucznymi. Beton możemy także stosować jako element dekoracyjny, tworząc z niego różnorodne ścienne i podłogowe wzory lub mozaiki. Dzięki nim aranżacja salonu zyska awangardowy akcent.

Betonowe donice do wnętrz i ogrodu

Surowe piękno betonu sprawia, że wykonane z niego donice są obecnie jednym z najczęściej stosowanych produktów zrobionych z tego materiału. Minimalistyczne i kubistyczne kształty świetnie komponują się z różnymi aranżacjami od nowoczesnych po klasyczne. Mogą też być łącznikiem spajającym stylistycznie wnętrze  mieszkania z jego otoczeniem. Betonowe donice w salonie, na tarasie, w holu czy przed drzwiami wejściowymi do domu albo w ogrodzie sprawią, że obie przestrzenie będą spójne.

NIE PRZEGAP

 Betonowa donica Modernline

Fot. materiały prasowe Modern Line

Więcej o betonie architektonicznym na www.modernline.info.pl

Właścicielem marki Modern Line jest firma Bruk Sp z o.o.

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe Modern Line

POLECANE ARTYKUŁY