Komody, sideboardy i inne nieduże meble do przechowywania

Co przyda się w chłodne dni? Przede wszystkim grube swetry, ciepłe skarpetki, miłe koce. Wszystko brzmi dobrze, ale gdzie znaleźć na to miejsce? Odpowiedź jest prosta! Swoich jesiennych ulubieńców przechowasz chociażby w pojemnej komodzie. Przy okazji możesz estetycznie zagospodarować jej blat. Do tego przydadzą się świece – blask żywego ognia szybko rozgrzeje zziębnięte ciała i dusze. Inna opcja to wazony z kwiatami, które przywołują miłe letnie wspomnienia.

A jakie są rozwiązania alternatywne dla komody? Tu mamy kilka podpowiedzi:

  • sideboardy – pojemne i efektowne, doskonale sprawdzają się zarówno w salonie, jak i sypialni czy jadalni;
  • highboardy – większe od sideboardów, często wzbogacone o półki otwarte bądź ukryte za przeszkleniami;
  • konsole – lekkie optycznie, wspaniale dekorują wnętrze, są też idealne do przechowywania drobiazgów oraz dekoracji na blacie;
  • szyfoniery – wąskie i wysokie, składające się z wielu szuflad, w których można posegregować wszystkie drobiazgi.

Praktyczne półki

Długie jesienne i zimowe wieczory stanowią najlepszą zachętę do tego, by uciec przed chłodami w świat literatury. Jednak kiedy nie ma odpowiedniego miejsca na książki (np. piętrzą się na podłodze), motywacje czytelnicze znacznie spadają. Najprostsze remedium? Zetrzyj z okładek warstwę kurzu, a następnie wyeksponuj na półkach to, co dla ciebie ważne. Książki, płyty, dekoracje – niech zajmą honorowe miejsce w domu. Teraz trzeba tylko pomyśleć, co zrobić z całym zaoszczędzonym miejscem na podłodze!

Pojemne i solidne regały

Regał chętnie weźmie na swoje barki to, co nie mieści się na półkach bądź jest dla nich za ciężkie. Gdzie się przydaje? Właściwie w każdym pomieszczeniu pomaga dobrze zorganizować przestrzeń: w salonie, sypialni, a nawet kuchni (dlaczego by nie wyeksponować kolekcji porcelany czy ceramiki?). Jeśli zastanawiasz się, gdzie przechowują swoją kolekcję winylowych płyt, prenumeratę magazynów, kwiaty doniczkowe czy akcesoria do haftowania te wszystkie osoby z pasją, które podziwiasz, prawdopodobnie robią to w regale.