Pomysł na prezent do wnętrza: zegar na ścianę. Klasyczny z kukułką czy nowoczesny bez tarczy? Zdjęcia!

Szukacie pomysłu na prezent do wnętrza? Może zegar na ścianę? Zegar na ścianę w stylu klasycznym  czy w stylu nowoczesnym? Mały czy duży? Zwykły czasomierz czy klasyk designu, wyrazisty, mający wpływ na całe wnętrze? Zobaczcie galerie zdjęć z pomysłami na zegar na ścianę!

Zegar ścienny w kuchni
Zegar ścienny w stylu minimalistycznym
Przeskalowany zegar ścienny kuty z metalu
Zegar ścienny nad łóżkiem
Zegar ścienny w stylu nowoczesnym

Zegar na ścianę może być dobrym pomysłem na prezent. Jeśli ktoś z naszej rodziny albo znajomych właśnie się przeprowadził albo skończył remont, prawdopodobne jest, ze ucieszy się z takiego prezentu. Warto jednak wcześniej wybadać w jakim stylu ma urządzone mieszkanie, czy lubi bawić się skalą, czy jest raczej tradycjonalistą. Wybór zegarów na ścianę jest naprawdę ogromny. Są zegary w stylu klasycznym, w stylu nowoczesnym, wręcz minimalistycznym, pozbawione cyferblatów lub takie, które już przeszły do klasyki designu.

Zegar na ścianę w stylu klasycznym

Zegar na ścianę w stylu klasycznym, to zegar skrzynkowy, czasem z wahadłami i kukułką , wybijający godziny. Zegar na ścianę w stylu klasycznym może też być okrągły, drewniany z wyraźnymi wskazówkami, jak na dworcu kolejowym. Zegar w stylu klasycznym może mieć tarczę ozdobioną techniką decoupage. Takie zegary znakomicie wyglądają nad kominkami w stylu klasycznym. Zegary skrzynkowe – prostokątne i okrągłe pasują oczywiście do wnętrz w stylu klasycznym, ale dobrze też prezentują się we wnętrzach w stylu nowoczesnym, przełamując  jednorodny charakter wnętrza. Zegar na ścianę w stylu klasycznym to też zegar kuty. Ciekawie wygląda taki zegar gdy jego wielkość jest zdecydowanie przeskalowana w stosunku do wielkości ściany lub pokoju. Ale właśnie na tym polega zabawa detalem. Poza tym można zawsze powiedzieć, że taki duży zegar na ścianie jest bardziej czytelny…


Zegar na ścianę w stylu nowoczesnym

Zegar na ścianę w stylu nowoczesnym jest zazwyczaj metalowy lub szklany. Często pozbawiony jest cyferblatu, widać tylko wskazówki. Nie oszukujmy się, takie zegary to nie jest szczyt wygody, ale są bardzo wyraziste i potrafią urządzić wnętrze. Czasem można spotkać zegar na ścianę z porozrzucanymi godzinami, które można dowolnie układać na ścianie. Nietuzinkowe są też zegary w stylu nowoczesnym ale inspirowane zegarami z kukułką. Są wykonane z nowoczesnych materiałów, zazwyczaj jednobarwne, do klasycznych nawiązują tylko kształtem. Zegary na ścianę w stylu nowoczesnym idealnie sprawdzają się w kuchni i w łazience. To właśnie tam  najszybciej mija czas rano i okazuje się, że zegar jest tym czego zawsze brakowało…  Obdarowany takim zegarem będzie nam na pewno wdzięczny.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Radosław Wojnar, Marcin Czechowicz, Aleksandra Laska, Łukasz Kozyra, Rafał Lipski, Konrad Kalbarczyk, Andrzej Szandomirski, Andrzej T. Papliński, Mariusz Bykowski, Sylwester Rejmer, Mariusz Purta, Jarosław Chabros

POLECANE ARTYKUŁY