Nie wiesz na co się zdecydować: gotowy regał na książki, biblioteka, półki, a może zabudowa na wymiar? Zabudowa na książki powinna być przede wszystkim funkcjonalna i estetyczna. Przy jej pomocy możesz również powiększyć małe pomieszczenie. Prezentujemy kilka pomysłów, na regały na książki, zarówno gotowe, jak i wykonane na zamówienie.

Zabudowa na książki: gotowy regał czy zabudowa na wymiar?

Jeśli nie dysponujesz zbyt dużym budżetem albo nie musisz pomieścić bardzo dużej ilości książek, spokojnie możesz zdecydować się na kupno gotowego regału. Na rynku jest obecnie tak oszałamiająco bogaty wybór regałów, półek, bibliotek i innego rodzaju zabudów na książki, że z łatwością znajdziesz coś, co będzie pasowało do urządzanego przez ciebie pomieszczenia i stylu jego aranżacji, zarówno jeśli chodzi o gabaryty, jak i kolorystykę i design. Jeśli masz małe mieszkanie, sytuacja jest odrobinę trudniejsza.

JAK ZROBIĆ: bibliotekę na książki z cegieł INSTRUKCJA >>>

Zabudowa na wymiar umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni, ale może być dużo droższa niż zakup gotowych mebli. Jest jednak niezastąpiona w przypadku aranżacji pomieszczeń ze skosami i wnękami, a także wtedy, gdy zależy nam na meblu o niestandardowej głębokości czy wysokości lub nietypowym designie. Projekt zabudowy na wymiar w salonie lub oddzielnym pomieszczeniu, przeznaczonym na bibliotekę, może wykonać dla ciebie stolarz, producent mebli lub firma, która będzie ją montowała, ale możesz również zrobić to samodzielnie.

Zabudowa na książki: triki optyczne

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania o niewielkim metrażu i szukasz rozwiązań, by optycznie je powiększyć, wybierz regał lub innego rodzaju zabudowę, której fronty są w podobnym kolorze, co ściana za nimi – sprawi to, że mebel wtopi się w tło. Potrzebujesz pojemnej zabudowy na książki, ale nie chcesz, by wyglądała ciężko i przytłaczająco? Jasny kolor to sprawdzony patent, który nadaje lekkości każdemu, nawet największemu meblowi. Półki na książki mogą być rozmieszczone tak, by wolne przestrzenie między nimi dodawały konstrukcji głębi. Ponadto, każda zabudowa na książki wygląda lżej, gdy półki z dziełami literackimi przeplatają się z tymi, które eksponują różnego rodzaju bibeloty i ozdoby.