Salon bardziej kojarzy się nam z miejscem wypoczynku, niż z miejscem pracy. Jednak pokój dzienny można urządzić tak, aby znaleźć w nim kącik na biurko. Jak zatem wybrać biurko spośród mebli biurowych, tak aby aranżacja salonu nie straciła swojego klimatu?

Pokój dzienny miejscem pracy

Jak zorganizować miejsce na biurko w pokoju dziennym, aby nie przypominał on biura? Najlepiej, jeśli komputer nie narusza wypoczynkowego charakteru salonu. Jeśli potrzebujemy komputera tylko czasami, aranżacja salonu nie potrzebuje nadzwyczajnych przygotowań i mebli biurowych. Gdy pracujemy na laptopie, czasowe zaadaptowanie na biurko komputerowe stołu w jadalni zwykle nie stwarza problemu.

Aranżacja salonu: miejsce na biurko

Trudniej wyobrazić sobie jednak korzystanie z jadalnianego stołu w przypadku komputera stacjonarnego. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie komputera na mini biurku przypominającym mobilny stelaż, który na czas pracy przysuwamy do stołu, a na co dzień ukrywamy w szafce lub kącie.
Inny niekłopotliwy sposób na komputer w salonie to mobilne biurko, które można ustawić w wydzielonym miejscu, a w razie potrzeby – na przykład na czas dużego przyjęcia – przesunąć do innego pomieszczenia. Gdy pokój dzienny jest duży, można w nim ustawić stacjonarne biurko komputerowe. Najlepiej, gdy kształt salonu pozwala na wydzielenie w nim aneksu do pracy. Wykorzystuje się w ten sposób wnęki, wykusze, przestrzeń pod schodami. Aneks można oddzielić od pozostałej części salonu jakąś przegrodą – drzwiami przesuwnymi, parawanem, ruchomą ścianką. Gdy nie ma możliwości wydzielenia aneksu w salonie, meble biurowe nie będą najlepszym pomysłem. Aranżacja salonu może bowiem ucierpieć.