Łóżko piętrowe Spot zaprojektowane przez firmę VOX otrzymało prestiżową nagrodę iF Design Awards, będąc tym samym pierwszą polską marką posiadającą to wyróżnienie. Autorką kolekcji mebli młodzieżowych Spot by VOX jest Wiktoria Lenart - absolwentka wrocławskiej AS, zwyciężczyni konkursu Make Me! 2010 i autorka docenionego w środowisku projektantów biurka Worknest. Nagroda iF Design Awards jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. Znak iF Label już od ponad 60 lat na produktach producentów, designerów i projektantów stanowi gwarancję doskonałej jakości produktu idącą w parze z jego przemyślaną funkcjonalnością i designem.

Nagrodzona kolekcja mebli Spot by VOX

Kolekcja mebli młodzieżowych Spot by VOX inspirowana jest godzinami spędzonymi na podwórku, na huśtawkach, budowaniu baz i zabawach w chowanego. Zachwyca rodziców swoją funkcjonalnością, a dzieci pomysłowymi rozwiązaniami.

Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga nie lada kreatywności i umiejętności gospodarowania przestrzenią. Często dość małe wnętrza dla dzieci potrzebuje miejsca do spania, szafy, biurka do odrabiania lekcji, komody, a najlepiej gdyby również znalazł się tam kąt do zabawy i relaksu. Dlatego często decydujemy się na zakup mebli w małych rozmiarach. Dostępne są jednak rozwiązania, które umożliwią zagospodarowanie przestrzeni w ten sposób, żeby dziecko miało normalnej wielkości meble, a jednocześnie dużo przestrzeni. Jak to zrobić? Przy planowaniu pokoju dla dzieci warto pomyśleć o połączeniu wielofunkcyjności, mobilności oraz zapewnieniu przestrzeni kreatywnej do zabawy. Zanim kupimy łóżko pomyślmy o połączeniu go z miejscem do przechowywania rzeczy, takich jak sprzęt sportowy, zabawki czy sezonowe rzeczy.

Łóżko piętrowe: kilka funkcji w jednym miejscu

Łóżko piętrowe Spot pozwoli nam na to właśnie połączenie. W jednym miejscu ustawimy komodę, wieszaki na kółkach wraz z półkami, pojemne wnęki, regały na książki lub trofea, no i oczywiście miejsce do spania. To wszystko dyskretnie podświetlone lampami LED. Łóżko piętrowe można też zamienić w miejsce do nauki. Wystarczy dodać biurko, aby zapewnić w pokoju dziecka wygodę i najkorzystniejsze warunki do nauki, odpoczynku i zabawy. Wieszak na kółkach zaskakuje. Oprócz tego, że można nim zaparkować we wnęce łóżka, można także wędrować z nim po pokoju jak z mobilną garderobą. Neutralne kolory dają swobodę wyboru dodatków, które stworzą najlepszy klimat wnętrza. Dzieciom wielką frajdę sprawiają skrytki, miejsca w których mogą się ukryć. Chyba każde dziecko stworzyło kiedyś bazę z krzeseł i powieszonego na nich koca. Dokupując do łóżka piętrowego stelaż uzyskamy możliwość przykrycia go baldachimem, który zmieni miejsce do spania w jaskinię czy statek kosmiczny. Dla starszego dziecka stelaż może posłużyć jako przestrzeń do ekspozycji biżuterii czy ubrań. Łóżko dziecięce może być zaproszeniem do zabawy. Mała przestrzeń przy odrobinie wyobraźni może dorównać dużej. Trzeba jednak mieć pomysł jak ją zorganizować.