Bryła budynku na wzgórzu jest "długa jak jamnik", śmieje się Marysia – właścicielka domu. By postawić wymarzony dom na szczycie wzniesienia, zmuszeni byli przekopać prawie całą działkę. Warto było pokonać trudności, bo w efekcie powstał przestronny, wygodny, prześwietlony naturalnym światłem nowoczesny dom - dokładnie taki jaki sobie wymarzyli i zaprojektowali.

Projekt wnętrza salonu z kuchnią i kominkiem

Parter domu to otwarta przestrzeń strefy dziennej. W jej centrum zaprojektowano kubik kominka, aneks jadalny oraz białą kuchnię. To tutaj, przy dużej wyspie kuchennej toczy się życie rodziny. Cały poziom parteru utrzymany jest w łagodnej, jasnej kolorystyce. Aranżację urozmaicają intensywne kolory mebli - żółte, czerwone i niebieskie.

Aranżacja połączonej sypialni z łazienką

Piętro, na które prowadzą lekkie, jakby zawieszone w powietrzu na cienkich czarnych linkach, schody to zjawiskowa sypialnia oraz pokoje dzieci z pomieszczeniem do zabawy. W sypialni dech zapiera potężne przeszklenie - okno, z którego rozpościera się widok na wschód i całą dolinę Kamionki. Przy dobrej pogodzie widać stąd dachy i kościelne wieże Nowego Sącza. Główna sypialnia z łazienką stanowią wspólną przestrzeń. Wannę właściciele postanowili wpuścić w podłogę, bo tak łatwiej podziwiać widoki. Przestrzeń wnętrza dodatkowo powiększa lustro w rozmiarze XL, jakby od niechcenia oparte o ścianę.

Kolorowe meble na tle neutralnej bazy

Nowoczesne umeblowanie domu w idealny sposób współgra ze współczesną bryłą samego budynku. Wzrok przyciągają świetne meble nowosądeckiej marki IKER. To ulubiony niebieski fotel pana domu - "Oldchool", okrągłe stoliczki-pomocniki "Zig Zag" ustawione przy szarej, maksymalnie wygodnej sofie Q-big, krzesła Maple oraz krzesła i stołki barowe "Mannequin" (proj. WartelOberfell) w kuchni.

Sprawdź też: stoliki kawowe Flower IKER >>>

Pomysłowy regał, który stanowi tło dla stołu w aneksie jadalnym, zaprojektowali natomiast sami właściciele. Część ścian (także ta za regałem) pomalowana została specjalną farbą tablicową, która zachęca dzieci do działań kreatywnych.