Nowa jakość światła w klasycznym kształcie żarówki – Kanlux XLED

140 lat temu pojawiła się żarówka i ludzie zyskali dostęp do bezpiecznego źródła światła. W XXI wieku żarniki ustąpiły miejsca energooszczędnemu oświetleniu LED. Jednak dla części z nas ta tradycyjna, „staromodna” żarówka była bardzo dobrym rozwiązaniem. Miała szeroki kąt świecenia, przyzwyczailiśmy się do wybierania odpowiedniej mocy, była z nami niejako od zawsze. Dziś jednak historia zatoczyła koło. Udało się połączyć wszystkie zalety tradycyjnej żarówki z technologią LED i tak powstała prawdziwa „żarówka LED”, czyli Kanlux XLED.

Klasyczna forma żarówki z technologią LED – poznaj Kanlux XLED
Klasyczna forma żarówki z technologią LED – poznaj Kanlux XLED
Klasyczna forma żarówki z technologią LED – poznaj Kanlux XLED
Klasyczna forma żarówki z technologią LED – poznaj Kanlux XLED
Klasyczna forma żarówki z technologią LED – poznaj Kanlux XLED

Najlepsze cechy tradycyjnej żarówki i technologii LED w jednym – tym wyróżnia się Kanlux XLED. Kiedy bierzemy ją do ręki, widzimy doskonale znany model – ze szklaną bańką, tradycyjnym gwintem i „żarnikami”. A gdy ją włączamy, otacza nas szeroki krąg światła o dokładnie takiej mocy, jakiej potrzebujemy.

LED w klasycznej formie – jak to osiągnięto?

Kiedy dokładnie przyjrzymy się Kanlux XLED, zauważymy, że „żarniki” to trwałe filamenty LED, które zużywają bardzo mało energii elektrycznej, a pracuję nawet 15 tys. godzin. Oprócz tego widzimy szklaną bańkę o kształcie, wymiarach i gwintach identycznych jak w dawnej, czyli tradycyjnej żarówce. Szerokość kąta świecenia w Kanlux XLED jest dokładnie taka jak w żarówkach z żarnikami, czyli 320 stopni. Szeroki kąt rozsyłu światła uzyskano dzięki temu, że bańka sięga samego gwintu i pozwala światłu rozchodzić się we wszystkich kierunkach. Możemy też wybrać odpowiednią moc, bo Kanlux XLED to bardzo zróżnicowana oferta (aż 39 różnych modeli). Znajdziemy odpowiednik żarówki 25 W, ale również 100 W, a wszystko to w energooszczędnej technologii LED-owej.

Wybór barwy światła

Kanlux XLED pozwala ponadto z tej samej „żarówki LED” uzyskać dowolną barwę światła: ciepłą, neutralną lub zimną. W wybranych modelach istnieje także możliwość ściemniania światła. Trzy stopnie jasności pozwolą ustawić inne oświetlenie np. wtedy, gdy czytamy dziecku książkę przed snem, a inne – kiedy zostawiamy mu włączoną lampkę.

Tradycyjny kształt plus technologia LED – zalety rozwiązania

 

Szeroki kąt rozsyłu światła. Szklana bańka sięgająca samego gwintu pozwala światłu rozchodzić się we wszystkich kierunkach. Dzięki temu kąt świecenia wynosi nawet 320 stopni.

 

Klasyczne wymiary i kształt. Dobrze znana forma bańki, gwint E27 lub E14.

 

Szklana bańka. Powrót do klasyki w designie oświetleniowym! Bańki wykonane są z czystego szkła – transparentnego lub mlecznego, a filamenty LED łudząco przypominają tradycyjne żarniki.

 

Szeroka oferta. Do wyboru różne temperatury światła, w tym model żarówki, w którym można dowolnie zmieniać temperaturę barwową.

 

Energooszczędność. Technologia LED ceniona jest za niskie zużycie energii elektrycznej. Kanlux XLED zapewnia przy tym aż do 15 tys. godzin świecenia.

 

Dowolna moc światła. W kolekcji Kanlux XLED znajdziemy odpowiedniki wszystkich tradycyjnych żarówek – od mocy 25 W do 100 W.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Zdjęcia: Kanlux

POLECANE ARTYKUŁY