Czego oczekiwać od narożnika z funkcją spania? Meble wypoczynkowe, jakie wybierzemy do wnętrza, odpowiadać powinny w szczególności trybowi życia i naszym "ulubieństwom". Kochamy popołudniowe drzemki, czytanie nocami na szezlongu czy podejmowanie weekendowych gości? Nie zapominajmy o tym wybierając idealny narożnik z funkcją spania do naszego wnętrza.

Narożnik z funkcją spania: gdy miejca jest niewiele

Kawalerka czy dwupokojowe mieszkanie rodziców i dziecka, wymaga mebli wielofunkcyjnych. Stąd narożnik z funkcją spania do salonu, który jest jednocześnie i sypialnią, to bodaj jedno z lepszych rozwiązań. Charakterystyczny układ narożnika sprzyja komfortowi spędzania czasu w salonie "z wypoczynkiem" za dnia (oglądając telewizję, czytając, podejmując gości). Za to jego funkcja spania pozwala wyczarować nocą z salonu wygodną sypialnię. Jeśli to właśnie niewielki metraż jest kluczowym kryterium wyboru mebla wypoczynkowego z funkcją spania, warto postawić na jego wygodę - przyjrzeć się materacowi, łączeniom elementów składanych, tapicerce.

Zobacz też: kupujemy rozkładaną kanapę do pokoju PRZEWODNIK

Narożnik z funkcją spania: gdy kochamy domówki

Jeśli jesteśmy fanami weekendowych nasiadówek, kiedy to nasi przyjaciele i najbliżsi przyjeżdżają do nas z noclegiem, warto zainwestować w masywny i jak największy narożnik z funkcją spania. Spore gabaryty narożnika z funkcją spania pozwolą za dnia pomieścić różnorodnych gości (i tych, którzy szukają w meblu wypoczynkowym stabilnego podparcia, i tych którzy nie usiedzą w jednym miejscu przez minutę). Wieczorem narożnik z funkcją spania pozwoli ułożyć do snu najmłodszych, kiedy starsi mają chęć dłużej posiedzieć i nacieszyć się swoim towarzystwem. W nocy za to duży narożnik wygodnie przenocuje całą rodzinę z dziećmi. 

Narożnik z funkcją spania: relaks po pracy

Popołudniowy relaks na narożniku to trend, który absolutnie powinniśmy wprowadzić do przepełnionej gonitwą i zabieganiem codzienności. Wygodny mebel wypoczynkowy z funkcją spania (drzemki?) z pewnością pomoże nam wdrożyć nowe nawyki w życie. Narożnik z ergonomicznymi podłokietnikami, relaksacyjnymi zagłówkami (które dostosować możemy do ulubionej pozycji siedzenia na narożniku czy sofie), szerokim szezlongiem i stolikiem kawowym bądź utwardzoną nakładką na podłokietniki (umożliwiające odstawienie filiżanki kawy) to strzał w dziesiątkę, jeśli chcemy spróbować nadążyć za trendem na... slow life.