Nowoczesne oświetlenie punktowe: poznaj zalety i możliwości lamp Spotline

 Lampy Spotline

Nowoczesne lampy wiszące najlepiej prezentują się w większej grupie

Fot. ©SLV GmBH

Oświetlenie we wnętrzach pełni nie tylko funkcję praktyczną, lecz także dekoracyjną. Odpowiednio dobrane do wystroju stanowi efektowne udekorowanie aranżacji. Nowoczesne oświetlenie punktowe Spotline sprawdza się w każdym pomieszczeniu – od kuchni, przez łazienkę, przedpokój, aż po salon. Poznaj możliwości tych lamp oraz ich zalety.

Lampy Spotline z rodziny Supros wykonane są z aluminium i szkła. Taki duet eleganckich, lśniących materiałów to kwintesencja stylu nowoczesnego we wnętrzach. Ponadto lampy oferowane są w modnych, uniwersalnych aranżacyjnie kolorach: czarnym, białym oraz czarno-białym.

Od kinkietów do lamp na szynę

Prosty, minimalistyczny design lamp Spotline idzie w parze z ich dużą funkcjonalnością. Oświetlenie oferowane jest w wielu formach. Miłośnicy nowoczesnego wzornictwa docenią elegancki reflektorek w kształcie walca. Do wyboru jest klasyczna lampa wisząca, mocowana na suficie albo do zabudowy. Reflektorek można całkowicie ukryć w stropie, jednak z zachowaniem opcji jego wychylania. Z kolei lampa, którą można częściowo schować w stropie, ale też z niego wysunąć i wychylić pod wybranym kątem, pozwala dopasować kąt padania światła do bieżących potrzeb.

 Lampy Spotline

Różne formy lamp Spotline

Fot. ©SLV GmBH

Oprócz lamp sufitowych w ofercie Spotline znajdują się też kinkiety – również w formie walca. Ponieważ emitują światło zarówno dolne, jak i górne, kreują dobry nastrój w aranżacji. Doskonale sprawdzają się jako światło uzupełniające. Warto pamiętać, że za pomocą kinkietów można efektownie podświetlić miejsce na ścianie, gdzie znajduje się cenny obraz albo nowoczesna grafika.

NIE PRZEGAP

Dobrze rozplanuj oświetlenie

Lampa wisząca wcale nie musi znajdować się pośrodku sufitu. O wiele lepiej sprawdzi się np. nad stołem jadalnianym w rogu pomieszczenia lub w aneksie kuchennym. Lampę stołową staraj się dopasować do blatu (okrągła nad stół okrągły, podłużna nad długi). Optymalna odległość klosza od blatu wynosi ok. 70 cm. W miejscach przeznaczonych do czytania i pracy zadbaj o światło punktowe – lampę podłogową lub stołową. W strefie relaksu (salon, sypialnia) egzamin zdadzą m.in. kinkiety dające światło rozproszone. Oprawy z jaśniejszymi świetlówkami, a przy tym odporne na wilgoć (IP 44) są polecane w okolicę lustra łazienkowego i nad blat w kuchni.

Zalety i możliwość oświetlenia Spotline

Oświetlenie punktowe LED słynie ze swojej energooszczędności. Ponieważ nie zawiera rtęci, uznawane jest za produkt ekologiczny. Diody LED to także bardzo długa żywotność – do 50 tysięcy godzin. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek nie gasną nagle, gdy wymagają wymiany. Przygasają zaś stopniowo, dlatego mamy więcej czasu na zmianę żarówek.

 Lampy Spotline

Dobry nastrój albo praktyczne oświetlenie dużego pomieszczenia - lampy Spotline łatwo dopasować do każdej funkcji

Fot. ©SLV GmBH

Ale energooszczędność i trwałość diod LED to niejedyne zalety lamp Spotline. Dostępne w wielu formach, pozwalają sprytnie doświetlić każde pomieszczenie – tak w domu, jak i w lokalu użytkowym. Oprawy można też zaopatrzyć w reflektory o różnym kącie świecenia. Lampy standardowo mają reflektor 60 stopni. Dodatkowo można zamówić reflektor 20 i 40 stopni. Daje to duże pole manewru, jeśli chodzi o pełne dopasowanie oświetlenia do bieżących potrzeb.

Lampy sufitowe – wiszące, schowane w stropie lub montowane na szynie – warto ustawiać w ciągu. W ten sposób sprytnie doświetlają np. szeroki blat kuchenny bądź stół jadalniany. Z kolei w dużych pomieszczeniach, gdzie jedna lampa zawieszona centralnie nie wystarczy, pozwalają dobrze oświetlić każdy zakamarek.

 Lampy Spotline

Oświetlenie punktowe świetnie sprawdza się w większych pomieszczeniach

Fot. ©SLV GmBH

Źródło: Spotline

Ocena: 0
Zdjęcia: ©SLV GmBH

POLECANE ARTYKUŁY