Mieszkanie na lato: kolorowe owoce! Motywy dekoracyjne z owocami w roli głównej

Mieszkanie na lato niech czaruje soczystymi kolorami owoców! To zresztą jeden z gorętszych trendów w tym roku – minimalizm zastępowany jest przez bogactwo barw i motywów dekoracyjnych. Owoce można łączyć z wzorami liści palmowych, flamingów, egzotycznych papug, złotem i miedzią. Ananasy, banany, arbuzy, a może jabłka – co wybierzesz?

Motyw dekoracyjny: owoce
Motyw dekoracyjny: owoce
Motyw dekoracyjny: owoce
Motyw dekoracyjny: owoce
Motyw dekoracyjny: owoce

Feeria barw to znak rozpoznawczy tegorocznych trendów. Nic zatem dziwnego, że na pierwszy plan wysunęły się m.in. owoce. Za pomocą owocowych motywów dekoracyjnych można wprowadzić lato do wnętrz na cały rok.

To jest modne: ananasy!

Przez wiele wieków ananas był symbolem gościnności i otwartości. Dlatego jeśli planujemy letnie przyjęcia, warto pamiętać o tym motywie dekoracyjnym. Tym bardziej że jest w czym wybierać! Ananasy pojawiają się na tapetach, tkaninach (pościel, ręczniki, bielizna stołowa), dywanach, ale też jako samodzielne przedmioty: figurki, pojemniki, naczynia, dozowniki do mydła. Ponieważ ananas ma ciekawą formę (okazała podstawa i rozłożyste liście), dynamizuje wystrój i staje się ciekawym, przyciągającym wzrok detalem. Co więcej, do wyboru jest mnóstwo barw. Największą popularnością cieszą się ananasy w jednym kolorze (ten sam zarówno na owocu, jak i liściach) – białe, niebieskie, złote czy miedziane.

Ananasy jako motyw dekoracyjny: GALERIA ZDJĘĆ

Owocowe motywy dekoracyjne: od arbuzów po jabłka

Motywy dekoracyjne z owocami w roli głównej to nie tylko egzotyczne ananasy. Na jakie inne wzory i formy warto zwrócić uwagę w tym sezonie?

Arbuzy: soczysta czerwień w duecie z głęboką zielenią, czyli zestaw kontrastowy i… bardzo letni! W końcu arbuzy przynoszą ulgę podczas upałów, gaszą pragnienie, mając przy tym bardzo mało kalorii. Podobnie jak ananasy arbuzy pojawiają się w roli wzorów na tkaninach i tapetach. Ale można też znaleźć miski przypominające połówkę wydrążonego arbuza, serwetki z arbuzami czy nawet portmonetki.

Banany: co prawda dostępne w Polsce cały rok, ale kojarzą się też z wakacjami w dalekich krajach. Ciekawie prezentują się zwłaszcza jako wzór na grafikach i plakatach, a także tkaninach.

Zobacz też: Plakat zamiast obrazu - pomysł na dekorację ścienną >>>

NIE PRZEGAP

 Motywy dekoracyjne owoce

Banany jako motyw dekoracyjny

Fot. materiały prasowe Westwing.pl

Jabłka: ciepłe miesiące to także rodzime owoce, które warto wprowadzić do wnętrz w roli dekoracyjnej. A jabłka „wnętrzarskie” wcale nie muszą być zielone lub czerwone. Pięknie wyglądają np. białe czy złote – jako dekoracyjne figurki bądź pojemniki.

Cytryny i limonki: nieodzowne w letnich drinkach czy lemoniadach. Dlatego drobiazgi nimi dekorowane powinny pojawić się zwłaszcza na wakacyjnych przyjęciach.

Najpiękniejsze motywy dekoracyjne: GALERIE ZDJĘĆ

Ten rok upływa pod znakiem egzotyki, bogactwa wzorów, feerii barw. Ale również klasyczne motywy dekoracyjne, jak groszki czy paski, mają się świetnie!

Ocena: 0
Tekst: DD Zdjęcia: materiały prasowe Zara Home

POLECANE ARTYKUŁY