Styl eko jest na topie. Meble z palet z kolei - najlepszym jego odzwierciedleniem w projektach wnętrz. Oryginalny stolik z palet czy stelaż sypialnego łóżka – to wszystko wykonane w stylu eko, z nieużywanych europalet. Meble z palet to gwarancja oryginalnego designu we wnętrzu i wprowadzenie do niego nieco ekstrawagancji stosunkowo niską ceną.

Styl eko w aranżacji wnętrz: meble z palet

Meble z palet - dla jednych będą symbolem poprzemysłowych przestrzeni, pozbawionych domowego klimatu. Dla innych – pożądanym obiektem westchnień, który będzie dowodem na niekonwencjonalność lokatorów w kwestii aranżacji wnętrz. Jedno jest pewne – stawiając na meble z palet, stawiamy na styl eko we wnętrzu... A to się ceni! Nie dosłownie, bowiem meble z palet to stosunkowo niski koszt. Cena jednej palety, w zależności od rozmiaru, waha się od 10 do 40 zł. Dodatkową zaletą jest łatwość ich obróbki. Bardzo często decydujemy się na samodzielne wykonanie mebli z palet, co jest gwarancją oryginalności i niepowtarzalności mebla. Ekopaleta w stanie surowym, bielona czy kolorowa – ograniczeniem przy robieniu mebli z palet może okazać się jedynie nasza fantazja. Do czego możemy wykorzystać ekopalety? Na wiele sposobów.

ZRÓB TO SAM: łóżko z palet

Meble z palet: do jakich wnętrz?

Choć ekopalety dają nam tak naprawdę nieograniczone możliwości aranżacyjne, najczęściej wybieramy je jako podstawę dowykonania ekologicznego stolika do wnętrza czy stelaża łóżka. Równie dobrze zaprezentują się one jako nieszablonowe półki na ścianie, czy oryginalne siedzisko. Miłośnicy niekonwencjonalnych rozwiązań zadadzą sobie z pewnością pytanie: „do jakich wnętrz pasują meble z palet?". Odpowiedź jest prosta – odpowiednio obrobione i wkomponowane w przestrzeń mieszkalną, idealnie odnajdą się praktycznie w każdej przestrzeni. Meble z palet będą idealnym dopełnieniem aranżacji minimalistycznej, czy wnętrza w stylu rustykalnym. Znajdą swoje zastosowanie w projektach wnętrz w stylu tradycyjnym i będą królować we wnętrzach prowansalskich. Miłośnicy wnętrz klasycznych czy w stylu lekkiego glamour, z powodzeniem mogą wykorzystać meble z palet w aranżacji tarasu czy ogrodu.

ZRÓB TO SAM: stolik z palet

Styl eko we wnętrzu: jak to ograć?

Jak odzwierciedlić upodobanie do stylu eko we wnętrzu? Postawić przede wszystkim na naturalne materiały i kolory ziemi. We wnętrzach urządzonych w stylu ekologicznym królować będzie przede wszystkim drewno, które jest nie tylko ekologiczne, ale także niezwykle trwałe, efektowne i stylowe. Zaraz za nim, pojawią się przedmioty wykonane z bamusa, wyplecione z wikliny czy rattanu. Wszystko to, w połączeniu z kolorami ziemi – naturalnymi beżami, bielą, delikatnymi szarościami czy brązami - złoży się na unikalny klimat we wnętrzu mieszkania, w którym czuć prawdziwą, nie zmąconą niczym naturę. Wprowadzając do przestrzeni elementy stonowanych żółcieni i zieleni, ożywimy nieco mieszkanie, nadając mu świeżości.