Meble z palet doskonale pasują do wnętrz w stylu minimalistycznym, eko i pop-art. Prezentują się efektownie i oryginalnie, a co najważniejsze możemy je zrobić samemu. Najpopularniejsze są stoliki na kółkach, podesty pod materac, meble ogrodowe i regały na książki. Pomysłów na kreatywne wykorzystanie europalet stale przybywa!

Meble z palet mogą być nie tylko rodzajem praktycznego hobby, ale i źródłem utrzymania. Dla projektowania mebli z palet Monika Adamczyk-Rokicka porzuciła pracę w korporacji. Teraz robi z nich meble, które projektuje często we współpracy z klientem. Projektantka zdecydowała się na tworzenie mebli z palet, ale palety są jedynie bazą do stworzenia oryginalnych, designerskich mebli z najwyższej jakości materiałów.

Dlaczego meble z palet dostępne na rynku mają tak rozbieżne ceny?

Stolik z palet może kosztować 100 zł, ale równie dobrze możemy zdecydować się na model dedykowany do naszego salonu, którego koszt przekroczy 1.000 zł. Jak mówi sama projektantka: Sama paleta to tylko punkt wyjścia. Wszystkie materiały dodatkowe, takie jak blacha, drukowane płótno ekologiczne, szkło czy kółka, są najwyższej jakości i to one składają się na stosunkowo wysoką cenę mebli z palet. W materiale wideo zobaczycie designerskie meble z palet:

 

Dzień Dobry TVN/x-news