Meble wikliniowe do salonu. Moda na meble wiklinowe

Meble wiklinowe mają swoich zwolenników. Wybierając meble wiklinowe do salonu, czy na balkon mamy szansę na aranżację wnętrza w stylu eko. Sprzęty i meble wykonane z naturalnych surowców – drewna, wikliny, rattanu i lnu - wracają do łask.

meble wiklinowe
meble wiklinowe
meble wiklinowe
meble wiklinowe
meble wiklinowe

Plecione meble z wikliny i rattanu kojarzą się z naturą, klimatem ogrodu lub stylem kolonialnym. Meble wiklinowe o fantazyjnie wyplatanej formie nadają wnętrzu lekkości. Meble i dekoracje z wikliny dzięki swej ażurowej konstrukcji wyglądają lekko. Nawet duża kanapa z wilkiny nie będzie sprawiać wrażenia masywnego mebla. Nic więc dziwnego, że meble wiklinowe mają coraz więcej zwolenników, którzy chętnie zastępują nimi tradycyjne drewniane i tapicerowane meble w salonie.

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 2935

Kącik wypoczynkowy. Fotel, stolik-puf, gazetownik, abażur lampy z rattanu. Stylizacja: Kira Karpińska 

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 2935

Wiklinowe akcesoria sypialniane w postaci stojaka na gazety oraz lampki. Stylizacja: Marta Narbutt 

Meble wiklinowe: aranżacja wnętrza

Kupując meble wikliniowe do salonu i urządzając w ten sposób mieszkanie, nie trzeba się ograniczać wyłącznie do sprzętów wykonanych z brzozowych witek. Równie efektownie będą się przy nich prezentować dodatki z rattanu, trawy morskiej czy bambusa. Neutralna kolorystyka wyplatanych mebli z wikliny pozwala na dużą dowolność w doborze dodatków i tkanin, jednak subtelny urok ażurowych przedmiotów najlepiej podkreślą odcienie złamanej bieli, beżu, błękitu, zieleni i barwy ziemi.

NIE PRZEGAP

Meble wiklinowe: jakie dodatki

Przy jasnych ścianach oraz neutralnej barwie drewnianej podłogi i mebli wiklinowych wystarczy parę kolorowych dodatków, aby wiklinowy salon nabrał lekkości i energii. Przykładowo w aranżacji salonu zawieszona w oknie cienka firanka o delikatnym kwiatowym wzorze, jasnożółte zasłony, poduszki w kolorowe kwiaty i barwna narzuta wprowadzą do wnętrza słoneczny nastrój. 

Ocena: 0
Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Łukasz Kozyra, Magda Kazimierczuk, Krzysztof Zasuwik, Sylwester Rejmer, Marcin Czechowicz, Andrzej Szandomirski

POLECANE ARTYKUŁY