Zestawianie różnych odcieni barw w formie dekoracji we wnętrzu z meblami wenge, daje nam nieograniczone możliwości zmian w wystroju wnętrza ulubionymi barwami. W krótkim czasie możemy odmienić charakter i nastrój salonu czy sypialni, dodając i odejmując konkretne kolory elementów wystroju. Dlatego nie bójmy się sięgnąć po kolory i nadać nowego oblicza naszej przestrzeni.

Meble wenge: jakie kolory pasują do wenge?

Wenge dobrze czuje się w towarzystwie pastelowych i spokojnych barw, jak również lekko „przybrudzonych” kolorów ziemi, np.: piaskowy, migdałowy, ochra, błękitny, lawendowy, miętowy, musztardowy, „brudny róż”, jasny wrzosowy, śliwkowy, khaki, morski, granatowy, czerwony stonowany itp.

Najbardziej efektownie meble wenge będą prezentowaćsię z mocnymi, energetycznymi barwami, takimi jak: koralowy, cytrynowy, czerwony makowy, limonkowy, amarantowy, szafirowy czy pomarańczowy. Każda z barw jest wyjątkowa i swoją obecnością uatrakcyjni wystrój naszego salonu bądź sypialni. Dodatkami możemy rozjaśnić wnętrze, optycznie je powiększyć, ale również możemy je zmniejszyć i przyciemnić.

To samo tyczy się temperatury kolorystycznej – za pomocą ciepłych i zimnych barw możemy balansować pomiędzy ciepłem a chłodem, w zależności czego oczekujemy od projektowanej przestrzeni. Barwy mogą nas inspirować, dodawać nam energii. Warto metodą prób i błędów poprzez komponowanie ulubionego zestawienia kolorystycznego odnaleźć to, co najbardziej nam się podoba i pasuje do mebli wenge.

Meble wenge: dowolność w kolorach

Nie ma konkretnych reguł, jak łączyć ze sobą kolory dodatków, ponieważ każdego z nas zachwyca co innego. Ważne jest aby zarówno rozplanowanie funkcjonalne wnętrza, jak i odpowiednio dobrana kolorystyka wystroju w kompozycji z meblami wenge, stwarzała wrażenie równowagi i była przyjemna dla oka.