Tradycyjne aranżacje z klasycznymi meblami mogą wydawać się nudne i bez polotu, lecz czasem warto wykorzystać pewne elementy stylu klasycznego i spróbować spojrzeć na nie nieco inaczej i bardziej twórczo.

Meble klasyczne: klasyka w nowoczesnych aranżacjach

W nowoczesnych aranżacjach meble klasyczne zyskują nowe życie i całkowicie inny wymiar. Zestawiając je z minimalistycznym wnętrzem możemy osiągnąć nieszablonowy efekt. Warto dać im także szanse we wnętrzach w stylu glamour, czy stylu retro. Ostatnimi czasy bardzo modne są także meble o formach nawiązujących do klasycznych, ale bardzo uproszczone, lub wykonane z niestandardowych materiałów i w nietypowych kolorach.

Meble klasyczne: jak urządzić klasyczne wnętrze w oryginalny sposób

Chcąc zaaranżować wnętrze w stylu klasycznym należy uważać, by nie stało się ono kiczowate. Zamiast tradycyjnych w tym stylu odcieni żółtego i beżu, dla przełamania konwencji można użyć różnych odcieni szarości. Wtedy wnętrze pozostanie klasyczne, w dalszym ciągu stonowane, ale nie będzie tak typowe i przeciętne. Dobrze jest wybierać meble o możliwie uproszczonych formach, ponieważ przesadne zrobienia będą przytłaczać wnętrze i przez swoje wyszukane kształty nie pozwolą na dobór zbyt wielu dodatków. Meble klasyczne we wnętrzach mogą wyglądać bardzo dobrze, ale trzeba mieć dużo wyczucia, by nie popaść w przesadę.