Meble do pokoju dziennego to centralny element jego aranżacji. Zestawy wypoczynkowe w konfiguracji 2+1 to standard, który powoli odchodzi do lamusa. Coraz częściej decydujemy się na meble „z innej bajki", gdzie swobodnie mieszamy style, struktury i kolory. Jak się okazuje, zestawianie ze sobą różnych linii kolorystycznych może okazać się niezwykle efektowne!

Meble wypoczynkowe w pokoju dziennym: fotel w zestawie czy jako niezależny mebel?

Meble wypoczynkowe w konfiguracji 2+1, czyli kanapa z dwoma fotelami. Te same kolory, identyczne faktury i bliźniacze stylistyki – to już przeszłość. Coraz swobodniej mieszkamy style, łączymy kolory i zestawiamy meble pozornie do siebie niepasujące. Efekt? Idealne dopasowanie w imię hasła: „meble do pokoju dziennego z innej bajki". Pamiętajmy jednak, że przesada nie zawsze jest dobra. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie wybór prostej i gładkiej sofy do salonu i dopełnienie aranżacji oryginalnym fotelem. Tutaj możemy puścić wodze fantazji i zdecydować się na fuzję barw, inne faktury, różnorodne style. Proste, kubiczne bryły fotela z łatwością dostosują się do otoczenia, pozostawiając nam tym samym dużą swobodę w kształtowaniu stylistyki pokoju dziennego. Do wyboru mamy fotele utrzymane w stylu klasycznym, bądź nieco bardziej awangardowe. Możemy wybrać obłe, miękkie kształty lub też zdecydować się na fotel w wersji bardziej geometrycznej. Niektóre modele foteli wyposażone są także w funkcjonalny podnóżek, który pozwoli naszym nogom odpocząć po ciężkim dniu. Nieocenione okażą się fotele z miękkim zagłówkiem, który pozwoli odpocząć mięśniom karku.

Meble do pokoju dziennego: jak ograć pozorne niedopasowanie?

Decydując się na odważne połączenia różnych stylów i kolorów w kwestii mebli do pokoju dziennego, warto zadbać o wyciszające całość tło. Pozwoli to uniknąć w projekcie wnętrza niepotrzebnego chaosu, a dodatkowo podkreśli efektowność niecodziennych połączeń. Równowagę do wnętrza pozwoli nam wprowadzić na przykład jednokolorowy dywan czy jasna dekoracja ścian w salonie. Świetnym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do różnicowej aranżacji elementu spajającego. W tym celu wykorzystajmy jakiś element aranżacji w kolorystyce przybliżonej do barwy bohatera wnętrza - niebanalnego fotela. Zwolennicy wszelkich dopasowań i współgrania aranżacji z pewnością postawią jednak na podobna linię stylistyczną mebli do pokoju dziennego. Coraz częściej, oprócz przywiązania dużej wagi do estetyki fotela, na pierwszym miejscu stawiamy jego wygodę. Duże i wygodne fotele, pozwalające na przybranie wygodnej pozycji ciała to hit w kwestii mebli do pokoju dziennego. Przy wyborze fotela do salonu, warto zwrócić także uwagę na stronę praktyczną. Decydując się na model z poduszkami siedziska mocowanymi do części konstrukcyjnej na rzepy, mamy gwarancję łatwego zdejmowania i prania materiału obiciowego. Coraz modniejsze stają się także fotele wyplatane z wikliny albo rattanu, które idealnie wpasują się w sielskie, nieco rustykalne aranżacje pokoju dziennego. Nie oznacza to jednak, że muszą stanowić one dopełnienie rattanowej sofy w salonie.