Ostre krawędzie czy obłe kształty? Jasne czy ciemne? Metalowe czy drewniane? Jeśli wybierasz meble do nowoczesnego salonu i nie do końca wiesz z czym to się je, sprawdź, czym charakteryzują się idealne meble do pokoju dziennego w nowoczesnym stylu.

Meble do nowoczesnego salonu: prostota form

Meble do pokoju dziennego w stylu nowoczesnym powinny przede wszystkim charakteryzować się prostotą form. Bez względu na to, czy preferujesz meble z ostrymi krawędziami, czy podobają ci się obłe kształty, elementy wyposażenia do nowoczesnego salonu powinny być surowe – pozbawione zbędnych ozdób. Jeśli chcesz wprowadzić do pokoju dziennego nutę ekstrawagancji, postaw na jeden designerski mebel (ewentualnie zestaw kilku takich samych mebli) o nowoczesnych, niebanalnych kształtach. Meble do salonu w stylu nowoczesnym mogą być wykonane z prostych, pozbawionych wzorów tkanin, metalu, plastiku i szkła, jednak, odpowiednio dobrane, drewniane meble również zdają egzamin.

Meble do nowoczesnego salonu: monochromatyczna kolorystyka

W nowoczesnych, minimalistycznych czy industrialnych wnętrzach najlepiej prezentują się meble w stonowanej, monochromatycznej kolorystyce. Czerń, biel i szarość to uniwersalne kolory, które możesz zestawiać ze sobą w dowolny sposób – używając ich, właściwie nie jesteś w stanie popełnić żadnego aranżacyjnego błędu. Stanowią także doskonałe tło dla kolorowych dodatków, którymi ożywisz  minimalistyczne wnętrze. Białe meble do salonu (szczególnie regały i innego rodzaju zabudowa na książki) „wtapiają się” w ściany (chyba że postawiłeś na czarną lub ciemnoszarą farbę!), stając się na pierwszy rzut oka niewidoczne – co często jest pożądanym efektem w aranżacji nowoczesnych przestrzeni – a przy okazji powiększają optycznie pomieszczenia. Jeśli marzy ci się pokój dzienny w nowoczesnym stylu, a jednocześnie jesteś miłośnikiem naturalnych kolorów, nie martw się – odpowiednio dobrane meble w odcieniach drewna mogą z powodzeniem wpisać się w tego typu aranżację!