Lubicie lampy przemysłowe? My lubimy. Pasują do stylu nowoczesnego, loftów i do… stylu rustykalnego.

2014-08-04 15:35

Lubicie lampy przemysłowe?  Takie jakby wyciągnięte  z warsztatu albo hali produkcyjnej? My bardzo. Zazwyczaj są to lampy stalowe, czarne, ale znaleźliśmy też w innych kolorach. Jeśli lubicie wnętrza w stylu nowoczesnym i lofty to lampy przemysłowe są właśnie dla Was!

Spis treści

  1. ZOBACZ: dodatki i lampy w styl skandynawskim - 50 propozycji >>>
  2. Oryginalne lampy przemysłowe nad stołem
  3. Stylizowane lampy przemysłowe

Lampy przemysłowe zaczęły cieszyć się zainteresowaniem wśród fanów designu pod koniec lat 90. Oryginalne lampy przemysłowe można wyszperać na targach staroci lub w sklepach z wzornictwem z odzysku.

ZOBACZ: dodatki i lampy w styl skandynawskim - 50 propozycji >>>

Idealnie wiec pasują do przestronnych, jasnych wnętrz w stylu industrialnym i nowoczesnym. Lampy przemysłowe zazwyczaj są duże, wręcz  przeskalowane. Do tego lubią występować parami.

Oryginalne lampy przemysłowe nad stołem

Lampy przemysłowe, wiszące, najlepiej odnajdują się w białych, jasnych i przestronnych, wysokich wnętrzach w stylu nowoczesnym. Nad dużym, drewnianym stołem lub wyspą kuchenną z blatem jadalnianym. Czarny kolor lampy staje się wtedy wyrazisty i dobrze widoczny. Lampy przemysłowe lubią też tło z cegły – w naturalnej czerwono – pomarańczowej barwie lub nie otynkowane pomalowane na biało. Lubią też  beton i żywicę epoksydową, czyli podstawę aranżacji w stylu industrialnym. Lampy przemysłowe również lubią towarzystwo czarno – białych, wielkoformatowych fototapet przedstawiających miejskie widoki. Wystarczy tylko trochę wyobraźni, a dobrze wyeksponowana lampa przemysłowa będzie zauważalna w dużej przestrzeni. Lampy przemysłowe lubią być multiplikowane, dobrze więc wyglądają zawieszone po 2 lub trzy nad jednym stołem.

Stylizowane lampy przemysłowe

Na fali mody na lofty i styl industrialny produkuje się teraz lampy stylizowane na lampy przemysłowe. Nie muszą być wtedy czarne - mogą być zielone, białe, miedziane. Będą też gładkie, czasem nawet lakierowane. Pasują wtedy do wnętrza w stylu nowoczesnym, urządzonego meblami nowymi, gładko wykończonymi, fornirowanymi z lakierowanego mdf-u. Ale cały czas mają przemysłowy charakter i sprawiają wrażenie jakby były z innej bajki.