Lubicie lampy przemysłowe? My lubimy. Pasują do stylu nowoczesnego, loftów i do… stylu rustykalnego.

Lubicie lampy przemysłowe?  Takie jakby wyciągnięte  z warsztatu albo hali produkcyjnej? My bardzo. Zazwyczaj są to lampy stalowe, czarne, ale znaleźliśmy też w innych kolorach. Jeśli lubicie wnętrza w stylu nowoczesnym i lofty to lampy przemysłowe są właśnie dla Was!

Lampy przemysłowe w soft lofcie
Przeskalowana lampa przemysłowa nad stołem
Lampa przemysłowa na zielonym przewodzie
Różne lampy przemysłowe obok siebie
Lampy przemysłowe powieszone w rytmie

Lampy przemysłowe zaczęły cieszyć się zainteresowaniem wśród fanów designu pod koniec lat 90. Oryginalne lampy przemysłowe można wyszperać na targach staroci lub w sklepach z wzornictwem z odzysku.

ZOBACZ: dodatki i lampy w styl skandynawskim - 50 propozycji >>>

Idealnie wiec pasują do przestronnych, jasnych wnętrz w stylu industrialnym i nowoczesnym. Lampy przemysłowe zazwyczaj są duże, wręcz  przeskalowane. Do tego lubią występować parami.

Oryginalne lampy przemysłowe nad stołem

Lampy przemysłowe, wiszące, najlepiej odnajdują się w białych, jasnych i przestronnych, wysokich wnętrzach w stylu nowoczesnym. Nad dużym, drewnianym stołem lub wyspą kuchenną z blatem jadalnianym. Czarny kolor lampy staje się wtedy wyrazisty i dobrze widoczny. Lampy przemysłowe lubią też tło z cegły – w naturalnej czerwono – pomarańczowej barwie lub nie otynkowane pomalowane na biało. Lubią też  beton i żywicę epoksydową, czyli podstawę aranżacji w stylu industrialnym. Lampy przemysłowe również lubią towarzystwo czarno – białych, wielkoformatowych fototapet przedstawiających miejskie widoki. Wystarczy tylko trochę wyobraźni, a dobrze wyeksponowana lampa przemysłowa będzie zauważalna w dużej przestrzeni. Lampy przemysłowe lubią być multiplikowane, dobrze więc wyglądają zawieszone po 2 lub trzy nad jednym stołem.

Stylizowane lampy przemysłowe

Na fali mody na lofty i styl industrialny produkuje się teraz lampy stylizowane na lampy przemysłowe. Nie muszą być wtedy czarne - mogą być zielone, białe, miedziane. Będą też gładkie, czasem nawet lakierowane. Pasują wtedy do wnętrza w stylu nowoczesnym, urządzonego meblami nowymi, gładko wykończonymi, fornirowanymi z lakierowanego mdf-u. Ale cały czas mają przemysłowy charakter i sprawiają wrażenie jakby były z innej bajki.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Materiały prasowe Sodo, Michał Przeździk-Buczkowski, Materiały prasowe Dutchhouse HKliving

POLECANE ARTYKUŁY