Jaką lampkę na biurko powinni wybrać artyści, osoby pracujące przy komputerze, czy laptopie, a jaką uczniowie odrabiający zadania domowe lub ci, którzy wypełniają papiery? Podpowiadamy jakie funkcje powinna mieć lampka biurkowa.

Wybieramy lampkę na biurko specjalnie dla różnych potrzeb

Przy poszukiwaniach lampki do ustawienia na blacie do pracy, czy nauki nie musimy się ograniczać jedynie do działów o haśle: lampka na biurko, tudzież lampka biurowa. Inne lampy przecież również zapewniają źródło światła, a jeśli żadna z oferowanych lampek na biurko nam nie przypadła do gustu po prostu poszukajmy w innych kategoriach. To lampka dla nas i to nam ma się podobać i dla nas ma być wygodna. Takiej dowolności przy wyborze nie mają artyści jak np. rysownicy, projektanci, którzy powinni mieć przy swoim blacie lampkę, którą mogą swobodnie operować ustawiając odpowiedni dla siebie kąt padania światła. Najlepiej sprawdzą się lampki, których klosz z żarówką można obracać, a jej rączka jest łamana i można ją zginać, ustawiając dzięki temu jej wysokość i kąt padania światła. Lampka na biurko w pokoju ucznia powinna mieć ruchome ramię i główkę, żeby dziecko mogło korzystać z niej w różnych sytuacjach. Należy ją postawić z lewej strony, aby pisząca ręka nie rzucała cienia na tekst. Ruchomy klosz, pozwoli nią dowolnie operować, tak aby nie raziła i aby nie prześwietlała np. jednego rogu kartki. Dla pracujących przy monitorze komputera dobrze sprawdzą się lampki nocne. Często w lampkach nocnych jest możliwość regulacji natężenia światła, wówczas możemy dowolnie rozjaśniać i ściemniać światło np. gdy potrzebujemy obejrzeć jakiś materiał wideo.

Jakie światło powinna mieć lampka na biurko?

Najlepiej na człowieka wypływa ciepły odcień światła, dlatego warto zwłaszcza w gabinecie, czy pokoju do nauki zdecydować się na żarówki o ciepłej barwie białego światła. Dzięki temu nasze otoczenie przeznaczone na pracę, czy naukę będzie przyjemniejsze, a my dzięki temu poczujemy się bardziej komfortowo. Wybór żarówek zależy od indywidualnych preferencji, jednak przy częstym użytkowaniu lampki na biurko warto wybrać energooszczędne. Włącznik lampki powinien być tak umieszczony, abyśmy mieli do niego swobodny dostęp. Przy lampkach nocnych często włącznik światła jest umiejscowiony na kablu, więc przy jej wyborze również należy zastanowić się, czy kabel spuścimy z blatu, czy poprowadzimy, go dyskretnie przy ścianie, aby mieć lepszy dostęp do przełącznika światła.

Design lampki na biurko a aranżacja wnętrza

Lampka biurkowa oprócz spełnienia naszych potrzeb powinna być także dopasowana do wystroju wnętrza. Jej design zależy od stylu w jakim jest urządzony gabinet, czy pokój dziecięcy. Jeśli we wnętrzu znajdują się atrakcyjne dodatki, lepiej aby lampka była stonowana i nie rozpraszała uwagi od głównych elementów dekoracyjnych. Analogicznie, jeśli całe wnętrze jest stonowane i brak w nim wyrazistych elementów, warto przestrzeń do pracy, czy nauki ożywić ciekawym designem lub nasyconym kolorem lampki na biurko. Wówczas dzięki tej lampce biurkowej w chwilach zmęczenia powróci nam energia.

W galerii zdjęć prezentujemy lampki na biurko w różnych stylach!