Konwektory cieplne czyli ciepło od podstaw!

 Konwektory cieplne Verano Qubik

Fot. materiały prasowe Verano

Inteligentne, funkcjonalne i kompaktowe rozwiązania cenimy współcześnie najwyżej. W szczególności zaś takie, które nie rzucając się w oczy, nie zajmują wiele miejsca i podnoszą komfort w mieszkaniu. Poznajcie wszystkie walory niezwykłego grzejnika kanałowego Verano!

Coraz częściej decydujemy się na mieszkania i domy z dużymi przeszkleniami w ścianach zewnętrznych. Przeszklenia zapewniają swobodny dopływ dużej ilości światła dziennego do wnętrz sprawiając jednocześnie, że przyroda wręcz stapia się z klimatem wnętrza. Duże okna jednak, oprócz niezaprzeczalnych walorów doświetlających wnętrze, generują także ryzyko sporej utraty ciepła zimą. Przy dużym przeszkleniu niewielka moc klasycznego grzejnika przyściennego może nie być wystarczająca. Jak więc pogodzić urokliwe przeszklenia z ciepłym wnętrzem ziomową porą?

Grzejniki kanałowe: więcej zalet?

Firma Verano, w odpowiedzi na niniejszą potrzebę, proponuje rozwiązanie: grzejniki kanałowe. Grzejniki te montuje się w kanale podłogowym, wzdłuż drzwi tarasowych lub okien sięgających posadzki. Rozmieszczone w ten sposób grzejniki kanałowe tworzą swoistą kurtynę powietrzną, separującą ciepłe i zimne powietrze. Nie dopuszczają tym samym do "wlewania się" chłodu przy podłodze, minimalizują straty ciepła oraz pozwalają wyeliminować zjawisko parowania szyb. Charakteryzują się małą pojemnością wodną, dzięki czemu szybko i równomiernie oddają ciepło. Zapewniają tym samym naturalną cyrkulację powietrza, a ich dyskretny, nie rzucający się w oczy design nie zabiera tak cennego miejsca Dodatkowo łatwe podnoszenie kratek grzejników (np. w celu odkurzenia grzejnika) ułatwia dbanie o czystość naszego wnętrza.

 Konwektory cieplne Verano

Fot. materiały prasowe Verano

Montaż grzejników kanałowych: czy pasują do każdego wnętrza?

Grzejniki Verano współpracują z każdym typem instalacji grzewczej. Można je zamontować zarówno w podłodze przed dużymi oknami, jak i wzdłuż ścian szczytowych - zamiast klasycznych grzejników żeberkowych. Montaż w narożnikach czy półokrągłych wykuszach również nie stanowi problemu. Grzejniki Verano występują w wielu rozmiarach i kształtach (prostokątnych, narożnych, łukowych), dzięki czemu pozwalają na jeszcze pełniejsze wykorzystanie powierzchni dostępnych ścian.

Jak montować grzejnik kanałowy?

Montując grzejnik kanałowy należy mieć na uwadze estetykę wykończenia. Całość prac montażowych powinna zostać wykonana przez wykwalifikowanych pracowników branży budowlanej oraz instalacyjnej.

NIE PRZEGAP

 Konwektory cieplne Verano

Fot. materiały prasowe Verano

Ocena: 0
Źródł0: M jak Mieszkanie 01/2014 Zdjęcia: materiały prasowe Verano

POLECANE ARTYKUŁY