Jesień zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze chwila i z utęsknieniem będziemy wypatrywali ostatnich promieni słonecznych. Złota jesień nie musi być smutna, melancholijna i depresyjna. W tym czasie warto zadbać o taką aranżację wnętrza, która uprzyjemni nam chłodne jesienne wieczory i wprawi w optymistyczny nastrój. Najszybszym i najprostszym rozwiązaniem w przygotowaniu wnętrza na nadejście jesieni są oczywiście dodatki dekoracyjne i detale, które wypełnią wnętrze ciepłym i przyjemnym klimatem. Niekwestionowanym liderem w tej kwestii będzie jednak kominek. Kominek jest jednym z tych elementów aranżacyjnych, które wyznaczają we wnętrzu centrum rodzinnego życia. Bardzo często usytuowanie kominka w salonie decyduje o lokalizacji mebli wypoczynkowych i innego wyposażenia wnętrza. Z pewnością nie raz spotkaliście się z wystrojem wnętrza, gdzie właśnie wokół kominka toczyło się codzienne życie, a najbliższe jego otoczenie było zarezerwowane dla wygodnych sof i kanap.

Salon z kominkiem: dopasujmy style

Wybierając kominek do salonu warto dopasować go do pomyślanej stylistyki wnętrza. Wydaje się, że kominek w pokoju zarezerwowany jest dla stylowych wnętrz z tradycyjnym wystrojem. W rzeczywistości, nowoczesne modele są idealnym dopełnieniem stylowych i szykownych wnętrz w minimalistycznym stylu. Liderem w tej dziedzinie pozostają jednak kominki o tradycyjnym charakterze, przywołujące klimat wiktoriańskiej Anglii. To one mają wyjątkową zdolność kreowania we wnętrzu niepowtarzalnego klimatu nie tylko za sprawą buchającego w nich ognia, ale przede wszystkim samą formą. W zależności od aranżacji przestrzeni możemy wybrać kominki o klasycznym kształcie, obudowane cegłą czy też nieco bardziej designerskie modele. We wnętrzach urządzonych w styli minimalistycznym, świetnie zaprezentują się kominki o prostych i nowoczesnych formach. Z kolei do wnętrz tradycyjnych z powodzeniem możemy wybrać modele kominków obudowane cegłą czy też kamieniem. Niezależnie od rodzaju i modelu kominka jedno jest pewne - będzie on wyznaczał strefę wypoczynkową w salonie i skupiał wokół siebie życie rodzinne.

Ekologiczny odpowiednik kominka w bloku: biokominek

Biokominek jest optymalnym rozwiązaniem do wnętrz, w których nie mamy możliwości podłączenia tradycyjnej instalacji kominkowej. Ekologiczny zamiennik kominka może wyglądać jak typowy wkład kominkowy, ale równie dobrze może być wyjątkową dekoracją wnętrza, jednocześnie wyznaczając centrum rodzinnego życia. Przyjazna środowisku substancja, którą jest zasilany biokominek nie wymaga tradycyjnych instalacji, dzięki czemu stanowi całkowicie niezależny element aranżacji. Warto zauważyć, że biokominki dają także możliwość ogrzania się wyjątkowym ciepłem w bloku, który nie pozwala na tradycyjne palenisko ze względów technicznych. Biokominki można instalować w zabudowie meblowej wykonane na wymiar.

Biokominek we wnętrzu: design przede wszystkim

Jesteś właścicielem małego mieszkania i marzysz o własnym kominku w salonie? Myślisz, że to niemożliwe? Nic bardziej mylnego! To właśnie z myślą o takich sytuacjach stworzono biokominki z obudową, które są gotowe do zawieszenia na ścianie, niczym obraz dekorujący wnętrze. Warunkiem koniecznym do zamontowania biokominka w bloku jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji. Taki rodzaj kominków nie emituje dymu, zapachu ani popiołu, a zamiast tradycyjnego drewna spalane jest płynne biopaliwo. Bogata oferta pozwala na dobranie wyjątkowego modelu do swojego wnętrza, który zaskakiwać będzie fantazyjną formą, tym samym aspirując do miana największej dekoracji pokoju dziennego. Pamiętajmy jednak, że stawiając na designerskie formy biokominków, rezygnujemy w pewien sposób z dogrzania wnętrza. Biokominki będą wyjątkową ozdobą pokoju dziennego, natomiast nie dadzą takiego ciepła, jak kominek tradycyjny.