Kominek do każdego wnętrza: kasety kominkowe Dimplex

Marzysz o kominku, ale mieszkasz w bloku i nie masz możliwości zainstalowania tradycyjnego kominka? Zamiast z niego rezygnować, możesz w takiej sytuacji zainstalować kominek elektryczny. Przedstawiamy kasety kominkowe Dimplex, które sprawdzą się w każdym wnętrzu, dający ciepło i sprawiający, że w domu robi się przytulniej.

Kaseta kominkowa Dimplex
Kaseta kominkowa Dimplex
Kaseta kominkowa Dimplex
Kaseta kominkowa Dimplex
Kaseta kominkowa Dimplex

Nic nie dorówna atmosferze tworzonej przez kominek! Wychodząc z tego założenia, projektanci marki Dimplex postanowili znaleźć propozycję dla osób, które nie mogą w swoim domu zastosować kominka gazowego czy opalanego drewnem. Kasety kominkowe Dimplex 600 i 400 zrealizują marzenie o nastrojowym palenisku.

Kasety kominkowe Dimplex: doskonała iluzja, czyli zalety kominków elektrycznych

Kasety kominkowe 600 i 400 Dimplex  przeznaczone są do dowolnej zabudowy. Ich montaż jest prosty, urządzenie nie wymaga dostarczania opału ani odprowadzenia spalin. Wystarczy podłączyć je do prądu i pamiętać o uzupełnianiu zapasu wody. Kominki elektryczne Dimplex nie wymagają żadnych skomplikowanych instalacji, a więc nie generują dodatkowych kosztów. Kasety można montować pojedynczo, w parach lub po kilka obok siebie, tworząc oryginalny, panoramiczny efekt w aranżacji wnętrza.

Widok płonącego drewna nadaje wnętrzom przytulnego charakteru zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych aranżacjach. Zastosowana w kasetach kominkowych Dimplex technologia sprawia, że trójwymiarowy efektu płomienia i dymu w raz z „płonącymi” polanami wydaje się niezwykle realistyczny, nie do odróżnienia od paleniska w prawdziwym kominku. Wkłady udające palenisko są wypełnione imitacją kawałków drewna, które mogą się tylko żarzyć albo dodatkowo stwarzać złudzenie migoczących płomieni. Sterowanie kominkiem elektrycznym jest bardzo proste, może być ręczne lub za pomocą pilota.

Żarzące się polana, migoczące płomienie... trójwymiarowe efekty uzyskane w kominkach elektrycznych Dimplex do złudzenia przypominają prawdziwy ogień. Płomienie i dym to odpowiednio oświetlona mgła wodna (do jej tworzenia wykorzystuje się ultradźwięki). Specjalne podświetlenie sprawia także, że polana „płoną”. Kaseta kominkowa 600 Dimplex

Kominki elektryczne Dimplex: bezpieczeństwo i troska o naturę

Kominek elektryczny bez względu na porę roku i temperaturę za oknem nie przestaje być budującą nastrój dekoracją. Kominki elektryczne nie brudzą sadzą, popiołem, nie wydzielają dymu ani spalin. Nie musimy kupować opału. A ponieważ w ich wnętrzu nie dochodzi do spalania paliwa, nie stwarzają zagrożenia zatruciem. Brak otwartego ognia powoduje też, że nie występuje ryzyko pożaru, ale także poparzeń. Kasety kominkowe 600 i 400 Dimplex to urządzenia bezpieczne - do zainstalowania nawet w sypialni, i praktycznie bezobsługowe. I jeszcze jedna bardzo ważna cecha - są ekonomiczne. Przykładowo koszt użytkowania kasety 600 Dimplex to około 15 groszy za godzinę.

Ocena: 3,3
Zdjęcia: materiały prasowe firmy Dimplex

POLECANE ARTYKUŁY