Kanapa w pokoju dziennym. 25 modnych i wygodnych sof do pokoju dziennego

Sofa to must have każdego pokoju dziennego. Warto zadbać, aby była nie tylko wygodna i funkcjonalna, ale pełniła również rolę głównej dekoracji salonu czy pokoju dziennego. Prezentujemy 25 POMYSŁÓW na aranżacje pokoju dziennego z sofą w roli głównej!

Kanapa w pokoju dziennym
Kanapa w pokoju dziennym
Kanapa w pokoju dziennym
Kanapa w pokoju dziennym
Kanapa w pokoju dziennym

Odpowiednio dobrana sofa może być doskonałą ozdobą wnętrza. W końcu jest jednym z obowiązkowych elementów aranżacji pokoju dziennego. Może pełnić w nim funkcję głównie praktyczną, stanowiąc miejsce spotkań, zabaw z dziećmi i odpoczynku po skończonym dniu pracy lub dekoracyjną, będąc główną ozdobą pokoju dziennego.

 

Szara sofa w salonie
camera

Szara sofa w salonie: funkcja, design i wygoda w jednym!

LISTA ZAKUPÓW

Czym kierować się przy wyborze kanapy do pokoju dziennego?

Decydując się na zakup sofy do pokoju dziennego warto jej wielkość dopasować do metrażu pomieszczenia. Jeśli nasz salon nie należy do dużych i wstawimy do niego dużą sofę, na takiej aranżacji ucierpią inne meble, które będziemy musieli ograniczyć do minimum. Kolejną ważną decyzją przy wyborze sofy jest wybór kształtu i koloru. We wnętrzach w stylu minimalistycznym i loftowym doskonale sprawdzą się kanapy o prostych kształtach. Jeśli chodzi o kolor - tu mamy duże pole do popisu. Możemy wybrać zarówno stonowaną kolorystykę, jak i modele w mocnych barwach, które ożywią proste, minimalistyczne wnętrze. Do aranżacji w stylu angielskim pasują sofy z obiciem w motywy kwiatowe, a do klasycznych wnętrz najlepiej sprawdzą się tradycyjne sofy w neutralnych kolorach.

NIE PRZEGAP

Szara sofa do salonu
camera

Szara sofa w salonie: fenomen szarej sofy wyjaśniony!

Autor: BELIANI

LISTA ZAKUPÓW

Sofa jako dekoracja pokoju dziennego!

Jeszcze niedawno sofa w pokoju dziennym miała pełnić dwie funkcje. Najważniejsze, aby była wygodna i praktyczna. Co prawda te dwa elementy nadal należą do najważniejszych, ale coraz częściej o wyborze kanapy decyduje jej design i kolorystyka. Urządzając wymarzone wnętrze wybieramy meble nie tylko praktyczne, ale również takie które pasują do stylu, dominującym w całej aranżacji. Dlatego nadal ogromną popularnością cieszą się kanapy w kolorach bieli, czerni, beżu czy szarości. Urządzając remont mamy pewność, że nie musimy wymieniać wszystkich mebli. Jeśli aranżacja mieszkania jest prosta i chcemy przełamać monochromatyczne wnętrze - warto zdecydować się na sofę w mocnym kolorze. Ożywi ona wnętrze i sprawi, że nabierze ono niepowtarzalnego charakteru. Hitem są sofy w kolorze zieleni, żółci, czerwieni, błękitu czy pastelowego różu. Zainspirujcie się nasza galerią. Znajdziecie w niej 25 POMYSŁÓW na aranżacje z kanapami w roli głównej!

Ocena: 0
Tekst: Milena Tuzimek Zdjęcia: Piotr Mastalerz, Sylwester Rejmer, Mariusz Bykowski, Sebastian Oleksik, Marcin Czechowicz, Monika Lewandowska, Łukasz Kozyra, Konrad Kalbarczyk, Mariusz Purta

POLECANE ARTYKUŁY