Jesienne dekoracje mogą cudownie ozdobić nasz dom i wprowadzić do niego nostalgiczny nastrój jesiennej zadumy. By cieszyć się tą kolorową porą roku w pełni nie zapominajmy o takich efektownych dekoracjach wnętrz. W tej roli idealnie spiszą się ciepłe, miękkie tkaniny, bukiety jarzębiny i barwnych liści oraz wszechobecne, pachnące świece, które wprowadzą nas w nastrojowy klimat.

Dekoracje wnętrz: postawmy na naturę

Dekoracje wnętrz w klimacie jesieni kojarzą się nam przede wszystkim z kolorowymi liśćmi, kasztanami i jarzębiną, ale sposobów na ocieplenie wnętrza jesiennymi dekoracjami jest znacznie więcej. Przede wszystkim już same sezonowe warzywa i owoce stanowią przepiękną dekorację. Misa pełna czerwonych jabłek doskonale ożywi jadalnię czy salon w stonowanych kolorach, a kompozycja z marchewek, pietruszki, cebuli i papryki będzie doskonałą ozdobą w kuchni. Dynie, które są nieodłącznym jesiennym elementem także mogą być przepiękną jesienną dekoracją, a wydrążenie ich to sposób na fantastyczne lampiony. Idealna dekoracja wnętrz na jesień to słoiki z domowymi przetworami oraz domowe nalewki czy syropy zamknięte w ozdobnych butelkach. Już klika słoiczków ozdobionych płóciennymi szmatkami, przewiązanymi sznureczkami na półce w kuchni wprowadzi do wnętrza sielski, jesienny klimat.

Przytulny nastrój jesiennej aury

Myśląc o jesieni przed oczami wielu osób pojawi się obraz cichych wieczorów przy książce i herbacie. Jest to idealny sposób na przetrwanie jesiennej szarugi, zwłaszcza gdy wokół mamy nastrojowe jesienne dodatki, które uprzyjemnią nam wypoczynek. Ciepłe koce i pledy o grubym splocie, miękkie poduszki, nastrojowe świece, lampki i lampiony oraz bukiety kolorowych liści wokół z pewnością pomogą przetrwać chłodniejsze jesienne miesiące. Odpowiednie przystrojenie domu jesiennymi dekoracjami da nam poczucie przytulności i zachęci do wspólnego spędzania coraz zimniejszych wieczorów z rodziną i przyjaciółmi.