Jakie są najlepsze meble? Takie, których projekty biorą pod uwagę współczesne potrzeby użytkowników. To jak wygląda nasze życie, codzienność, jakie mamy nawyki. Projektanci chętnie obserwują jak się zmieniamy, czego potrzebujemy, tak by nie tylko nasze życie było łatwiejsze, ale przede wszystkim by przestrzeń domu kojarzyła się z komfortem. Dzisiaj komfort równa się zmienne potrzeby. Co to oznacza w praktyce? Wielofunkcyjność i dążenie do rozwiązań kompaktowych. Jakie je można wprowadzić do przestrzeni domu?

Meble modułowe - na miarę czasów

Wszystko czego potrzebujemy, żeby w każdej chwili móc swobodnie przearanżować swoje wnętrze, to kilka elastycznych komponentów, które uwolnią nas od z góry narzuconych ustawień i rozwiązań. Chodzi także o wolność decydowania o funkcji mebli i ich przeznaczeniu. Meble modułowe to rodzaj klocków, które możemy dowolnie składać, bo ostateczny obraz wnętrza zależy tylko od domowników. Co istotne, nie musimy inwestować i kupować wszystkich elementów. Możemy stopniowo je kompletować w zależności od naszych potrzeb. Tak, także może być ze stołem, który często jest centralnym punktem dowodzenia w domu.


Na zdj. stół z kolekcji Lori, VOX

Stół wielofunkcyjny

Nowoczesny design polega na wprowadzeniu w tradycyjne rozwiązania elementów, które dostosowują meble do aktualnych potrzeb. Z takiej koncepcji wyszli projektanci nowych kolekcji z oferty VOX. Stół dostosowali nie tylko do stylu współczesnych mieszkań, ale także naszych nawyków. Spełni swoją rolę w małej kuchni, kawalerce, w domu wielorodzinnym, ale także w mieszkaniu zapracowanego singla. W kolekcji 4You znajdziemy stoły, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Do wyboru mamy trzy rozmiary (100x100 cm, 200x100 cm oraz 139x179x219 cm z funkcją rozkładania), które możemy dostosować do wielkości pomieszczenia. Dodatkowym udogodnieniem są szuflady i schowki. Jeżeli mebel stanie w kawalerce może spełniać kilka funkcji - miejsca do jedzenia, pracy czy toaletki. W szufladach od strony kuchni możemy schować serwetki, przyprawy, a od strony salonu np. przybory biurowe, ładowarki. W blatach dodatkowo zaplanowano luki, do których możemy włożyć sztućce, doniczki z ziołami czy kredki dla dzieci.

Dwa w jednym: stół i schowek

Stół z kolekcji Lori to funkcjonalny mebel do dużego salon lub jadalni. Sprawdzi się szczególnie jeżeli mamy strefę dedykowaną, gdzie przyjmujemy gości. W tym kontekście Lori odegra rolę "pomocnika" - wygodnie i pod ręką przechowa wszystko co się przyda do nakrycia stołu, np. dekoracje, świece, obrusy, serwetki. Schowek możemy dodatkowo wyposażyć w praktyczne organizery, by zawsze panował przez nas ustalony porządek. Kolekcja Spot to schowki nie tylko w samym stole, ale także w zaprojektowanym siedzisku-ławce. Posiada ona nie tylko półki, ale także szufladki do przechowywania. Stół możemy rozsuwać na wybraną długość, a do schowków po środku włożyć np. kuchenne gadżety. Każda z wymienionych kolekcji posiada wyposażenie dodatkowe: organizery, przegródki, przyborniki.


Na zdj. kolekcja Spot, VOX

Więcej: vox.pl