Jaka sofa do salonu: wybieramy idealny model sofy do pokoju dziennego!

Wybór sofy do salonu jest jednym z najważniejszych podczas urządzania mieszkania, dlatego podpowiadamy, jaka sofa do salonu będzie najlepsza. Nie wyobrażamy sobie domu bez kanapy. Na niej wypoczywamy, pracujemy, sadzamy gości. A skoro jest tak ważna, to kupując ją, trzeba wziąć pod uwagę formę, mechanizm, obicie – bo dopiero to wszystko razem stanowi o komforcie użytkowania sofy.

sofa do salonu
sofa do salonu
sofa do salonu
sofa do salonu
sofa do salonu

Sofa w salonie to już niemal mebel-symbol współczesnego życia, dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: jaka sofa do salonu sprawdzi się najlepiej? Warto zastanowić się nad zakupem szarej sofy do salonu. Obserwujemy strategiczny odwrót od deseni. W zamian powierzchnie sof do salonu urozmaicają krawieckie manewry: pikowania, przeszycia, podkreślone szwy. Nadal w salonie modna jest skórzana sofa, czyli połączenie reprezentacyjności oraz klasycznej elegancji. Nie ma sobie równych, jeśli chodzi o stworzenie wrażenia luksusu. Sofom o masywnych bryłach, lekkości dodadzą cienkie stalowe nóżki i obicia w jasnym lub stonowanym kolorze.

Sofa do salonu: OBICIE

Liczy się nie tylko estetyka, ale i trwałość – pokrycie musi być grube, by się szybko nie przetarło. Jeśli w domu są dzieci, warto rozważyć kupno sofy do salonu ze zdejmowanym pokrowcem, który można uprać, albo tapicerką z powłoką teflonową zmniejszającą podatność tkanin na wchłanianie wody i przyjmowanie plam. Do mieszkań ze zwierzętami polecane są obicia antarowe ,"odporne" na sierść.

Sofa do salonu: FORMA

Sofy do salonu o atrakcyjnej bryle, wyglądające jak nowoczesne rzeźby, przeznaczone są do podziwiania z różnych punktów. Ustawiamy je pośrodku pokoju, ale wymagają dużo wolnej przestrzeni. Nie sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Zamiast jednej wielkiej kanapy lepiej kupić dwie mniejsze i ustawić je np. naprzeciwko.

Sofa z funkcją spania

Zapoznaj się z galerią zdjęć z rozkładanymi sofami!

Jaka sofa do salonu: wybieramy model idealny

Sofa do salonu: TYP

Klucz do sukcesu to znajomość potrzeb. Czy sofa będzie służyć tylko do dziennego wypoczynku, czy też do spania? W pierwszym przypadku powinna być głęboka i miękka, w drugim twardsza. Ważną sprawą jest tu jakość podnośników (oraz łatwość obsługi mechanizmu), dzięki którym mebel przekształca się w łóżko. Coraz częściej zmechanizowane są również modele wyłącznie wypoczynkowe; mają regulowane oparcia (od pionu do poziomu przez kilka stanów pośrednich) i podłokietniki. To pozwala dopasować kanapę do upodobań właścicieli. Podobną rolę odgrywa sofa modułowa: poszczególne elementy zestawia się według własnego uznania i łączy na rzepy. Natomiast jeśli kanapa najczęściej wykorzystywana będzie w celach towarzyskich, nie powinna być ani głęboka, ani bardzo miękka, tylko sprężysta i z krótkim siedziskiem. Chodzi o to, by goście "nie zapadali się" w mebel, co wygląda nieelegancko i może krępować.

Sofy do salonu - galerie zdjęć

Zainspiruj się naszymi propozycjami!

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe, Photos.com Źródło: Dobre Wnętrze

POLECANE ARTYKUŁY