Kolacja walentynkowa i dekoracja stołu to nie lada wyzwanie dla gospodarza. Jest to okazja, gdzie oprawa stołu i mieszkania jest równie ważna, a może nawet ważniejsza od przygotowanych potraw? Przecież tutaj nie chodzi żeby się najeść, tylko przede wszystkim miło spędzić czas z ukochaną osobą. Walentynkowy stół zazwyczaj dekorujemy wykorzystując kolor czerwony i różowy. Może to być czerwony obrus, na nim ustawiona piękna biała lub czarna porcelana, czerwone róże i świece. To właśnie kwiaty i świece będą najbardziej romantyczną ozdobą stołu o której nie powinniśmy zapomnieć.

Dekoracja walentynkowego stołu: romantycznie, ale naturalnie i prosto

Romantyczna dekoracja walentynkowego stołu może być wykonana przez nas samodzielnie, w sposób szybki i bez wydawania fortuny. Wystarczy odrobina zdolności w kuchni i fantazji. A  nasz wysiłek na pewno zostanie doceniony przez ukochana osobę.  Do takiej dekoracji stołu wystarczy upiec własnoręcznie kruche ciasteczka lub pierniczki w kształcie serc, polukrować je na czerwono lub zostawić w podstawowej formie. Układamy nasze ciasteczkowe serduszka na talerzach albo bezpośrednio na stole (wtedy możemy je oprószyć delikatnie cukrem pudrem) i piękna, oryginalna dekoracja gotowa. Wystarczy jeszcze postawić na stole kilka świec...

Dekoracja walentynkowego stołu: romantycznie w odcieniach czerwieni i różu

Jeśli lubimy tradycyjną dekorację stołu, wykorzystajmy jako bazę czerwony obrus. Na nim połóżmy bieżnik w innym kolorze tak by nasze talerze znalazły się naprzeciwko siebie. Na stole ustawmy dekorację z czerwonych róż, może to być tradycyjny bukiecik, lub własnoręcznie zrobiona dekoracja z płatków róż. Nie zapomnijmy o świecach, które stworzą wyjątkowy nastrój i klimat przy stole. Jeśli taka dekoracja, to trochę za mało, możemy postawić na stole własnoręcznie pomalowane, na przykład na czerwono lub różowo, litery LOVE. Taka dekoracja na pewno wywoła uśmiech na twarzy ukochanej osoby, a nasz wysiłek zostanie doceniony.