Bycie gospodarzem i organizacja przyjęcia w domu to jedna z największych przyjemności. Zawsze warto zadbać o efektowną aranżację stołu, niezależnie od tego czy jest to luźne spotkanie z przyjaciółmi, czy uroczysty rodzinny obiad. Często, gdy zapraszamy gości, zastanawiamy się w jakim stylu nakryć stół, aby pasował do okazji. Dokonując wyboru powinniśmy odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie, które pomoże nam określić charakter i klimat uroczystości jaką planujemy. Najważniejsze z pytań to - kim są nasi goście?

Stylizowanie stołu na przyjęcie: zapraszamy gości

Jeśli na naszym domowym przyjęciu pojawią się osoby starsze, przywiązane do konwenansów wokół sztuki spożywania posiłków, powinniśmy się wtedy zdecydować na sztućce bardziej klasyczne, o tradycyjnym zdobnictwie, takie jak DUKE. Musimy w tym miejscu zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej zastawy stołowej – idealnie pasuje tu porcelana o tradycyjnym, dyskretnym wzornictwie. Doskonałym dodatkiem i ozdobą aranżacji stołu mogą być też, nigdy nie wychodzące z mody, srebrne półmiski. Takie nakrycie stołu podkreśli uroczystą atmosferę i wprowadzi podniosły klimat.

Jeśli nasi goście są osobami młodymi, podążającymi za światowymi trendami w modzie lub nasze spotkanie ma charakter mniej formalny, wrażenie na naszych gościach zrobią sztućce z linii METROPOLE lub PALMON. Są to modele, które podobnie jak CUBA czy COSMOS sprawdzą się zarówno na nakrytym stole, jak też i w sytuacji, gdy postanowimy, że nasze przyjęcie będzie miało formę bufetu. Ich proste, strzeliste linie w połączeniu z idealnym wyważeniem sprawią, że każdy kto weźmie je w dłonie, doceni komfort i wygodę ich użytkowania.

Pamiętajmy natomiast, że w każdej sytuacji, ozdobą gwarantującą pozytywny odbiór całego przyjęcia jest uśmiech gospodarza.

Modne i eleganckie kolekcje sztućców z oferty firmy Amefa

  • DUKE

Ekskluzywne sztućce z kolekcji Amefa Premiere. Przepięknie wykończone zdobnymi detalami rękojeści dedykowane są wielbicielom klasycznych stołów, którzy doceniają kunszt i misterność historycznego zdobnictwa. Idealne do eleganckiej porcelany w stylu retro, stanowią uzupełnienie wykwintnego stołu. Będą służyć przez długie lata. Sztućce polerowane. Materiał to najwyższej jakości stal nierdzewna 18/10.

Na zdjęciu: sztućce z linii DUKE z oferty firmy Amefa.

  • CUBA

Sztućce z tej kolekcji to prosty wzór w nowoczesnej odsłonie. Wysmakowany, subtelny kształt, bez zbędnych ozdobników. Ze względu na wyjątkową formę rękojeści określany często mianem wzoru 3D. Wzór dedykowany sympatykom minimalizmu. Idealny do codziennego użytku jak i na gustowne przyjęcie. Sztućce polerowane. Materiał stal 18/10.

Na zdjęciu: sztućce z linii CUBA z oferty firmy Amefa.

  • METROPOLE

Modernistyczne sztućce, najwyższej jakości, z kolekcji Amefa Premiere, w których czuje się powiew światowych trendów w zakresie biżuterii stołowej. Oryginalny design, z ekstrawagancko „uciętymi” końcami rękojeści. Jednocześnie smukłe i eleganckie, solidne i trwałe. Dla osób lubiących zabawę formą. Sztućce polerowane. Materiał stal 18/10.

Na zdjęciu: sztućce z linii METROPOLE z oferty firmy Amefa.

  • PALMON

Model wyróżnia się niezwykłym komfortem w użyciu oraz prostą linią. To idealne połączenie nowoczesnego wzoru z klasyczną formą. Charakterystyczny, ozdobny grawer, podkreślający unikalność modelu wniesie powiew nowoczesnej sztuki na każdy elegancki stół. Sztućce polerowane. Materiał stal 18/10.

  • JEWEL

Wyjątkowe sztućce z kolekcji Amefa Premiere. Przepięknie wykończone rękojeści, z unikalnym wzorem. Poza niespotykanym, ponadczasowym designem, model jest wyjątkowo funkcjonalny i praktyczny – nie ślizga się w dłoniach.  Materiał to najwyższej jakości stal nierdzewna 18/10.

Na zdjęciu: sztućce z linii JEWEL z oferty firmy Amefa.

  • COSMOS

Ekskluzywne sztućce z kolekcji Amefa Premiere. Osobliwie zaprojektowane z unikatowym i niespotykanym smakiem. Na szczególną uwagę zasługuje rękojeść noża, jej nowoczesna forma i kształt. Jest to zastawa z silną osobowością. Sztućce satynowane dlatego nie polecamy mycia ich w zmywarkach. Materiał stal 18/10.

Wszystkie osoby zainteresowane pięknymi sztućcami zapraszamy do odwiedzenia strony: sklep.amefa.pl  Oprócz najnowszych kolekcji sztućców jest tu także mnóstwo ciekawostek o tej stołowej biżuterii.