Inteligentny dom: system zapewniający bezpieczeństwo mieszkania i domowników

Dom Inteligentny to kompletny zestaw domowej sieci, która umożliwia użytkownikowi zdalne monitorowanie sytuacji w domu i na posesji, a także upraszcza codzienne życie. Dzieci, zwierzęta domowe, samochody, motorowery — teraz, za pośrednictwem inteligentnego urządzenia, możesz mieć oko na wszystko.

System Smart Home Panasonic
System Smart Home Panasonic
System Smart Home Panasonic
System Smart Home Panasonic
System Smart Home Panasonic

Czy wiesz, że sieć kamer, czujników i inteligentnych gniazdek pozwoli ci monitorować dom lub mieszkanie nawet na wakacjach? Firma Panasonic oferuje nowoczesny i łatwy w obsłudze produkt Dom Inteligentny – system do zdalnego sterowania domem. Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpieczeństwo dzieci czy pupili, ochronę samochodu lub motocykla – teraz za pomocą tabletu albo smartfona możesz czuwać nad wszystkim, co dla ciebie ważne.

Jak działa nowoczesny Dom Inteligentny?

Rozwiązanie zastosowane przez Panasonic obejmuje wszystkie narzędzia, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w domu.  Są to: czujniki otwierania, czujniki ruchu oraz kamery. Z kolei aplikacja wraz ze stanowiącą element systemu inteligentną wtyczką, daje wiele innych możliwości.
•    włączanie i wyłączanie lamp w domu – szczególnie przydatne w czasie urlopu, by sprawić wrażenie, że ktoś przebywa w mieszkaniu
•    możliwość włączenia za pośrednictwem aplikacji oświetlenia w wybranych pomieszczeniach zanim dotrzemy wieczorem do domu
•    można sprawdzić na odległość, czy lampy w mieszkaniu zostały wyłączone
•    Inteligentna wtyczka umożliwia automatyczne włączanie oświetlenia w pomieszczeniu w przypadku wykrycia ruchu
•    czujnik szczelności zasygnalizuje wycieki wody z urządzeń gospodarstwa domowego

W zestawie znajdują się również kamery zewnętrzne i wewnętrzne, które, jeżeli zajdzie konieczność, wysyłają za pośrednictwem aplikacji sygnał alarmowy, a także umożliwiają śledzenie tego, co dzieje się w mieszkaniu i wokół domu - nagrany film wideo może być zapisany na karcie micro SDHC.

System Dom Inteligentny jest łatwy w obsłudze

System Dom Inteligentny marki Panasonic jest łatwe w użytkowaniu. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku na tablecie lub smartfonie, by uruchomić wybrane urządzenia peryferyjne. Ewentualna rozbudowa systemu jest równie prosta. Jednostki komunikują się ze sobą wykorzystując bezprzewodowy standard ultra-niskiej energii (ULE), która zapewnia większe bezpieczeństwo niż popularna technologia Wi-Fi - podatna na włamania. Koszty użytkowania systemu Dom Inteligentny są niskie – użytkownik ponosi jedynie koszty zakupu (od około 650 zł za zestaw podstawowy do 1 150 zł za pełny zestaw monitorująco – sterujący) i nie jest obciążony żadnymi opłatami abonamentowymi.

System jest dostępny w trzech pakietach do wyboru:
•    „Home Safety Starter Kit”: port czujniki okien i czujnik ruchu
•    „Home Safety Starter Plus Kit”: port, alarm, czujniki okien i czujnik ruchu
•    „Home Monitoring and Control Kit”: port, dwie kamery zewnętrzne


Więcej o systemie Smart Home Panasonic na www.panasonic com

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Zdjęcia: serwis prasowy Panasonic

POLECANE ARTYKUŁY