Wiosna i lato to najlepszy czas na wymianę grzejników. Ciepłe dni dają więcej czasu na prace techniczne, a brak wymogu grzewczego nie dezorganizuje życia we wnętrzu. Na co zwrócić uwagę przy wymianie grzejnika? Jakie są najbradziej spektakularne designerskie modele grzejników?

Grzejniki w dobrym kształcie: rzeźba to czy mebel?

Różnorodne kształty i faktury nowoczesnych grzejników wprawiają niejednokrotnie w osłupienie. "Rozlane" niczym wzburzona woda poziome przestrzenie zawieszone na ścianie, czy reliefowana wić roślinna rodem z motywów secesji to tylko jedne z nielicznych propozycji. Kształty grzejników potrafią imitować rzeźby, obrazy a nawet wielkoformatowe fotografie czy obrazy ulubionych artystów. Można je oprawić w złocone ramy lub pozostawić "wolnymi" sprawiając, że wstydliwie dotychczas chowane za meblami i pod obszernymi parapetami grzejniki staną sie główna ozdobą pomieszczenia.

Grzejniki w dobrym kształcie: funkcja grzewcza i nie tylko

Czy grzejnik może pochwalić się dodatkowymi umiejętnościami oprócz ogrzewania zimą naszego wnętrza? Okazuje się, że jak najbardziej. Grzejniki - głośniki robią furorę w świecie technologicznych nowinek. Połączenie ich z płaskim designem grzejnika umożliwia dodatkowe wrażenia muzyczne w miejscu wcześniej niedostępnym, np. w łazience. Zamontowany wysoko grzejnik - głośnik pozwoli dyskretnie ocieplić nawet niewielką łazienkę, a dedykowany doń głośnik umożliwi słuchanie ulubionej muzyki już w czasie porannego prysznica, bez obawy o zachlapanie klasycznego radia.

Grzejniki w dobrym kształcie: klasyka unowocześniona

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mają nadal do wyboru klasyczne żeberka, choć w zupełnie nowej konwencji - nie wymagające już osobnego, zasłaniającego je ekranu. Trwałość nowej wersji żeberkowego grzejnika gwarantuje laserowa obróbka. Ich wyeksponowanie może podkreślić klimat wnętrza w stylowym klimacie retro bądź vintage.