Meble, kolor ścian, dodatki... to właśnie te ostatnie są dopełnieniem projektu wnętrz i najczęściej decydują o ich ogólnym wyrazie. Warto więc zwrócić większą uwagę na detal wyposażenia wnętrza i dobrać go tak, by idealnie wpasowywał się w resztę aranżacji. Aura za oknem powoli skłania nas do zastanowienia się nad optymalnym przygotowaniem wnętrza na nadejście jesiennych i zimowych dni. Idealnym rozwiązaniem będzie połączenie elementów użytecznych i dekoracyjnych zarazem. Idealnym przykładem będą - grzejniki, naturalnie!

Grzejnik dekoracyjny: efektowne dopełnienie projektu wnętrz

Grzejnik, czyli jeden z elementów wyposażenia, któremu do tej pory przypisywaliśmy tylko i wyłącznie funkcję użytkową. Powoli zmienia się nasze zapatrywanie na detal aranżacji i zwracamy coraz większą uwagę na oryginalny design i ogólną estetykę. Chętniej wybieramy grzejniki dekoracyjne, a dopiero na drugim planie znajdują się jego parametry grzewcze. Nowoczesne rozwiązania gwarantują jednak efektowną formę kaloryfera, bez wykluczenia ich podstawowej funkcji. Wybierając grzejnik dekoracyjny do salonu powinniśmy kierować się przede wszystkim uniwersalizmem i bezpretensjonalnym designem. Forma kaloryfera powinna wpasowywać się w stylistykę wnętrza i stanowić jego efektowne dopełnienie. Bogata oferta grzejników dekoracyjnych sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś idealnie odpowiadającego jego oczekiwaniom.

Rodzaje grzejników, a ich moc

Na wydajność oraz energooszczędność grzejnika niemały wpływ ma także jego kształt, powierzchnia czy materiał, z jakiego został on wykonany. Klasyczne, białe i żeliwne grzejniki odeszły już do lamusa. Teraz stawiamy na coraz bardziej wyszukane formy i fantazyjny design, który kształtem nawet nie przypomina funkcji, którą ma spełniać. Grzejniki coraz częściej wysuwają się na prowadzenie w projekcie wnętrz jako swego rodzaju rzeźba, ozdoba aranżowanej przestrzeni. Ze względu na budowę grzejniki dzielimy na: grzejniki członowe, inaczej nazywane żeberkowymi, które wykonane są z aluminium, stali lub też żelaza. Ten rodzaj grzejników długo utrzymuje ciepło. Kolejnym rodzajem są grzejniki płytowe – płaskie lub perforowane, zbudowane z cienkich zgrzewnych blach, między którymi płynie woda. Wyróżnia się także grzejniki konwekcyjne, składające się z miedzianych rurek, aluminiowej blachy i obudowy. Z uwagi na to, że ciepło oddają w wyniku unoszenia się powietrza, powinniśmy zadbać o to, by nie były one niczym przysłonięte od góry.