Spośród wszystkich nadesłanych projektów, dwie główne bohaterki konkursu musiały wybrać każda najbardziej odpowiadającą jej pracę. Od dziś do niedzieli, na stronie www.meble.vox.pl/pokojowametamorfoza, można zagłosować i wybrać pomiędzy projektem przygotowanym dla Jolanty lub dla Klaudii. Głosowanie trwa do niedzieli 26 stycznia, a zwycięzca ogłoszony zostanie we wtorek 28 stycznia. Urzadzamy.pl jest patronem konkursu.

Konkurs Pokojowa Metamorfoza z VOXBOX wszedł w swoją finałową fazę. Po castingu przeprowadzonym na początku grudnia, przez ostatni miesiąc każdy mógł nadsyłać swoje propozycje pokojowej metamorfozy pokoju dwóch głównych bohaterek konkursu – Jolanty i Klaudii.

W tej części konkursu zgłoszonych zostało prawie 600 projektów. Każdy projekt starał się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby dwóch bohaterek konkursu. Klaudia niesie pomoc doradzając innym jak zdrowo żyć. Jej pokój spełnia dwie funkcje – chce w nim przyjmować klientów i masować ich na specjalnym łóżku. Dla Jolanty natomiast kluczowym punktem mieszkania jest stół, który stanowi centrum życia w jej domu. Przy nim przyjmuje swoich znajomych, a jej córka bawi się i rysuje.

Klaudii najbardziej do gustu przypadła propozycja aranżacji z meblami z kolekcji Inbox. Jej drewniane elementy tworzą ciepły, przyjemny klimat. Aranżacja autorstwa ANIAK zostawia dużo wolnej przestrzeni w centralnej części mieszkania Klaudii, żeby można było tam wstawić stół do masażu.

Z kolei Jolanta wybrała projekt z jasnymi i prostymi w formie meblami 4 You by VOX. Pomysł autorstwa DAGMARY, zbudowany jest wokół dużego stołu w środkowej części salonu z aneksem kuchennym. Ukryty schowek na środku blatu stołu będzie bardzo fajnym miejscem do zabaw dla córki Jolanty.

Między 20 a 26 stycznia 2014 r. jury i internauci zdecydują w głosowaniu, który projekt jest lepszy – Jolanty czy Klaudii. Nagrodą główną są meble wykorzystane w projekcie o wartości 10 tys. zł dla jednej z pań i dodatkowo autor zwycięskiego projektu otrzyma także 10 tys. zł. Tak naprawdę w konkursie nie ma przegranych, bo za drugie miejsce i dla autora tego projektu przeznaczone zostaną nagrody o wartości 5 tys. zł.