Po castingu na początku grudnia na bohaterów konkursu Pokojowa metamorfoza z VOXBOX, przez 4 tygodnie był czas na tworzenie projektów dla dwóch wyłonionych osób - Klaudii lub Jolanty. Przez ten czas zgłoszono ponad 600 prac projektowych, stworzonych w programie do aranżacji wnętrz VOXBOX dostępnym na stronie www.meble.vox.pl. W każdym tygodniu, internauci i jury wybierali najlepsze projekty.  Na koniec czwartego tygodnia, z wszystkich wybranych projektów wyłoniono dwa finałowe, po jednym dla każdej z bohaterek. Przez cały zeszły tydzień internauci oddawali głosy albo na projekt stworzony dla Klaudii albo na ten dla Jolanty. 

Przez cały czas trwania zabawy, ponad 8 tygodni, stronę konkursu odwiedziło prawie 40 tysięcy osób!

Dziś przyszedł czas na ogłoszenie wyników zabawy. W głosowaniu na stronie konkursu największe uznanie zdobył projekt AnnaK stworzony dla Klaudii. Wybór internautów liczył się jako jeden głos.

Dwa pozostałe przyznawało jury – autorki bloga Make Home Easier oraz jury Meble VOX. Blog Make Home Easier postanowił wyróżnić projekt Dagmary, stworzony dla Jolanty. Swój głos jury Meble VOX  postanowiło oddać na projekt AnnaK przygotowany dla Klaudii, doceniając ergonomię, ustawienie mebli, dopasowanie do potrzeb bohaterki oraz ogólne wrażenie estetyczne.