DZIEŃ MATKI: zwyczaje i tradycje. Jak się obchodzi Dzień Matki

 Kwiaty na Dzień Matki

Irysy to kolejna reaktywacja mody na niegdyś popularne kwiaty. W modnym odcieniu brzoskwiniowym to prawdziwy hit tego lata!

Fot. Thinkstockphotos.com

Obchody Dnia Matki różnią się w zależności od regionu i lokalnych zwyczajów. 26 maja już blisko, dlatego warto wiedzieć skąd wziął się Dzień Matki i jakie zwyczaje i tradycje są w innych krajach.

Dodatkowym powodem, by nazwać maj najpiękniejszym miesiącem roku jest Dzień Matki. Wraz z rozkwitem wiosny celebrujemy święto Mam. Jest to święto, które wyraża nasz szacunek, miłość i pamięć. W Dzień Matki możesz obdarować mamę z miłością i gestem podziękowania za trud. Przeczytaj, jakie są zwyczaje i tradycje w tym dniu.

DZIEŃ MATKI: tradycja święta

Kult matek rozpoczął się w antycznych dziejach świata. Początki święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano matki-boginie, które stały się symbolem płodności i urodzaju.

W Anglii Dzień Matki pojawił się pod nazwą „niedziela u matki” i początkowo oznaczał wizytę w katedrze. W tradycję wpisywało się składanie matce podarunków, były to głównie kwiatów i słodycze. Zwyczaj przetrwał do ok. XIX wieku. Następnie obchodzenie Dnia Matki powróciło po zakończeniu II wojny światowej.

 Kwiaty na Dzień Matki

Moda na popularne niegdyś gerbery niechybnie powraca! Piekne i rozłożyste, te mniejsze i największe przywrócą mamom najpiękniejsze wspomnienia!

Fot. Jacek Kucharczyk

DZIEŃ MATKI: w Polsce i na świecie

Dzień Matki obchodzi się w ponad 40 krajach na świecie. W USA, zgodnie z rozporządzonym dniem Kongresu z roku 1914 wypada on zawsze w drugą niedzielę maja. W Polsce ustalono, że będzie obchodzony 26 maja.

DZIEŃ MATKI: prezenty i kwiaty

Mamy, jak każda kobieta pragną docenienia, dla zauważenia ich wyjątkowości, kobiecego wdzięku, dobroci i oddania. Dzień Matki to wyjątkowa okazja na docenienie mam. Warto właśnie w tym dniu, zabrać nasze mamy w miłe miejsce. W filharmonii, teatrze, bądź klimatycznej kawiarni – nasze mamy poczują się wyjątkowo. Kolorowe tulipany lub wymowne niezapominajki ujęte w bukiecie, na pewno również wyrażą niezłomną wdzięczność, miłość i szacunek.

NIE PRZEGAP

 Kwiaty na Dzień Matki

Ceramiczne ale i drewniane donice w ciekawym kolorze staną się ciekawą ozdobą dla np. doniczkowych hortensji.

Fot. Thinkstockphotos.com

Ocena: 0
Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY