Nowoczesne salony, szczególne te w stylu minimalistycznym, są bardzo oszczędne jeśli chodzi o kolorystykę. Zazwyczaj domiuje w nich biel, czerń i odcienie szarości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do nich kolor w postaci dodatków, które nie tylko ożywią wnętrze, ale też nadadzą mu charakteru.

Dodatki do salonu: do jakich wnętrz pasują turkusowe dodatki?

Odpowiednio dobrane dodatki potrafią stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny wystrój. To dzięki nim salon nabierze indywidualnego charakteru. Co więcej - łatwo je zmienić, kiedy nam się znudzą. Do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym doskonale pasuje turkus. Idelanie komponuje się z białą i czarną zabudową MDF. Doskonale zgrywa się ze ścianami pomalowanymi na kolor biały i szary oraz z dekoracyjnym betonem na ścianach czy suficie. Wystarczy, że na kanapie pojawi się kilka poduszek w kolorze turkusowym, na komodzie postawimy turkusowy wazon z kwiatami, a na stole ozdobne świeczniki z turkusowymi ornamentami w roli głównej  i mamy nową aranżację salonu, która nie zrujnowała naszej kieszeni.

Dodatki do salonu: turkusowe dodatki w kuchni i łazience

Kolor turkusowy doskonale sprawdzi się również w innym pomieszczeniu. Możemy go wprowadzić do łazienki w postaci ręczników, dywaników i kolorowych pojemników na mydło czy szczoteczki. Kolor ten idelanie łączy się z bielą. Tuskus równie dobrze może pojawić się w kuchni. Kolorowa zastawa, sztućce, zegar czy deski do krojenia - to tylko kilka przykładów na wprowadzenie mocnego koloru do kuchennego wnętrza. W galerii znajdziecie dodatki w przystępnych cenach, które kupicie w popularnych sieciówkach wnętrzarskich.