Glamour to styl pełen przepychu i elegancji. Jest przeciwieństwem dominującego wśród aktualnych trendów wnętrzarskich minimalizmu, a mimo to cieszy się niesłabnącą popularnością. Często łączony jest z innymi stylami, współtworząc oryginalne, eklektyczne wnętrza. Ważnym elementem stylu glamour są dodatki - to głównie one budują stylistyczną oprawę wnętrza, wyróżniając się bogactwem, różnorodnością i przyciągając uwagę.

Dodatki do domu: jakie kolory dominują we wnętrzach w stylu glamour?

Pałacowe wnętrza w stylu glamour są eleganckie i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Przepych charakterystyczny dla tego typu aranżacji nie jest źródłem przypadku, ale dokładnego rozplanowania mebli i dodatków, które często dominują we wnętrzu. Kolorystyka charakterystyczna dla wnętrz w stylu glamour to biel, czerń i odcienie szarości, które są często skontrastowane z purpurą, fioletem i srebrem.

Dodatki do domu: jakie dodatki w stylu glamour wybrać do salonu, sypialni i łazienki?

Na suficie we wnętrzu w stylu glamour najczęściej zobaczyć możemy kryształowe lampy. Ściany ozdabiają bogato ornamentowane tapety, lustra i kinkiety. We wnętrzach w stylu glamour obok klasycznej czerni i bieli dominuje tylko jeden mocniejszy akcent kolorystyczny. Najczęsciej jest to fiolet lub srebro. Zasada ta obowiązuje zarówno jeśli chodzi o aranżację ścian, jak i dodatki. Odpowiednimi dekoracjami wnętrza w stylu glamour będą lampy z kryształkami, ozdobne poduszki, srebrne ramki na zdjęcia, dekoracyjne świeczniki, wazony i zasłony z ornamentami. Jeśli nie planujecie dużego remontu, a chcecie odmienić swoje wnętrze - warto skupić się na dodatkach. W galerii prezentujemy 35 POMYSŁÓW na dodatki w stylu glamour