DOBIERANIE KOLORÓW. Drzwi wewnętrzne: Dobieramy kolor drzwi do podłogi i ścian - ZDJĘCIA

 drzwi i aranżacja wnętrz

Drzwi w kolorze ciemnybrąz podkreślą jasne podłogi i ściany w aranżacji wnętrz (Centurion, drzwi Osaka).

Fot. Materiały prasowe firm

Drzwi wewnętrzne nie tylko oddzielają pokoje, to też ważna dekoracja wnętrz. Radzimy, jak dopasować drzwi do wystroju wnętrz? Drzwi a aranżacja wnętrz: PORADY wnętrzarskie.

Drzwi wewnętrzne to ważny element w aranżacji wnętrz. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, to także dekoracja wnętrz. Jak dopasować drzwi do wystroju wnętrza? Jakie wybrać drzwi? Przy wyborze drzwi wewnętrznych do danego wnętrza kierujmy się ich wzorem (nowoczesnym, stylowym, klasycznym) oraz rodzajem wykończenia. Naturalny fornir, wysokiej jakości okleiny czy możliwość malowania pozwalają idealnie dopsować drzwi wewnętrzne do wystroju wnętrza.

Drzwi wewnętrzne i klasyczna aranżacja wnętrz

Jakie drzwi wybrać, gdy w jednym wnętrzu panuje styl glamour, a drugie wnętrze urządzone jest prosto i skromnie? Wybierz złoty środek w aranżacji wnętrz - drzwi o konstrukcji ramowej, w odcieniu mebli, z przeszkleniami. Ciepły brąz okleiny podkreśli jasne ściany i podłogi. Takie drzwi ładnie prezentują się od strony salonu, jak i przedpokoju.

Aranżacja wnętrz: drzwi proste i funkcjonalne

Drzwi wewnętrzne płytowe pełne, gładkie, w stonowanej kolorystyce i pozbawione dodatkowych elementów dekoracyjnych idelanie nadają się do nowoczesnego wnętrza. Matowe drewnopodobne drzwi pozwalą wydobyć w wystroju wnętrz połysk gresowej podłogi lub posadzki żywicznej. A białe lakierowane drzwi powiększą optycznie wnętrze.

Aranżacja wnętrz: dekoracyjne drzwi przeszklone

Szkło pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Przezroczyste przeszklenie drzwi optycznie łączy wnętrza, a białe matowe dyskretnie je dzieli. Szkła dekoracyjne, frezowane, lakierowane pozwolą idealnie dopasować drzwi do wystroju wnętrza. Możesz nawet wybrać wzór odpowiedni do aranżacji wnętrza i zamówić go na konkretnym rodzaju szkła.

Elementy wykończeniowe drzwi

O finalnym wyglądzie drzwi wewnętrznych decydują detale: osłonki na zawiasy, opaski maskujące, odpowiednia klamka. Nie zapomnij też o listwach przypodłogowych, np.  drewna czy MDF-u. W kolorze drzwi, podłogi albo na zasadzie kontrastu - białe.

 drzwi sypialnia

Drzwi wtapiają się w wystrój wnętrz, dzięki temu wnętrze jest eleganckie i stylowe.

Fot. Mariusz Bykowski

NIE PRZEGAP

Ocena: 5
Tekst: Matylda Gruman Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY