Dizajnerskie meble z recyklingu

Zobacz nowoczesne, naturalne meble z polskich sklepów. Wybierz meble polskich dizajnerów, jeśli zależy ci na niepowtarzalnym wyposażeniu domu. Podobają się wam takie meble?

Dizajnerskie meble z recyklingu
Dizajnerskie meble z recyklingu
Dizajnerskie meble z recyklingu

Oryginalny stolik, fotel czy lampa odmienią każde wnętrze. W poszukiwaniu mebli vintage (ponowne użycie to też ekologia) i mebli wykonanych z surowców wtórnych zaglądaj na allegro, do sklepów internetowych, do różnych galerii i komisów meblowych.

Siedziska z odzysku

Siedziska wykoane z surowców wtórnych wyglądają bardzo efektownie. Są stabilne i wygodne. Znajdziesz je w pracowni Roberta Chruściela, w Glamstore oraz na Meble Z Tektury. Drewniane (drewno z recyklingu, z polskich lasów) są do nabycia m.in. w Pan Popi, Mowo Studio, IKEA. Mniejsze elementy wykonane z drewna z kontrolowanych upraw można kupic np. w sklepach Tchibo.

NIE PRZEGAP

Dizajnerskie pomysły na lampy

Prace polskich projektantów - Puff Buff, Pink Pug - wygrywają w konkursach. Lampy (z ponownie użytych, często „niedomowych” materiałów) są do kupienia m.in. w pracowniach twórców i Magazynie Praga w Warszawie.

Meble z kartonu

Meble i siedziska wykonane z trwadej tektury, kartonów są prawdziwym hitem. Krzesło Otto (289 zł, do kupienia www.fabrykaform.pl) i stolik Wannabe (755 zł, do kupienia www.fabrykaform.pl) to propozycje firmy Pulpo dla miłośników oryginalnych mebli. Wykonane są z kartonu, a więc są ekologiczne. Ich wygląd i naturalny kolor sprawia, że pasują do drewnianych mebli i nowoczesnych wnętrz. Stolik Wannabe okala stalowa rama na wzór stołu. Połączenie stolika z pudłem do przechowywania przedmiotów doskonale sprawdzi się chociażby w pokoju dziecięcym.

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Pietrzak Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY