Minimalistyczne dodatki wydają się brzmieć jak oksymoron. Styl minimalistyczny nie jest jednak aż tak rygorystycznie ograniczony w kwestii akcesoriów jak mogłoby się wydawać. Ocieplenie minimalistycznie urządzonego pokoju dziennego za pomocą dodatków jest proste i da znakomity, przytulny efekt.

Minimalistyczne dodatki do pokoju dziennego: mniej znaczy więcej

Przy wyborze dodatków w stylu minimalistycznym do pokoju dziennego zawsze kładźmy duży nacisk na jakość wykonania, ponieważ przy nieskomplikowanych kształtach wszelkie niedoróbki i niedociągnięcia od razu rzucają się w oczy. W pokoju dziennym urządzonym w stylu minimalistycznym dobrze jest postawić na jeden silny i wyrazisty akcent, który będzie główną dekoracją wnętrza. Może to być nawet element codziennego użytku jak fotel czy sofa. Podkreślając jeden najciekawszy detal zaakcentujemy nie tylko jego wyjątkowość, ale również prostotę wystroju całego salonu.

Dekoracje wnętrz z charakterem

W myśl idei funkcjonalizmu minimalistyczne dodatki nie są tylko dekoracją. Zazwyczaj pełnią jakąś dodatkową funkcję. Wybierajmy więc bez obaw nietypowe misy, wazony, stoliki czy też lampy. Aby zachowały one swój minimalistyczny charakter powinny mieć ograniczoną kolorystykę i być wykonane z niewielu materiałów. Jeśli chcemy przełamać stonowaną kolorystykę salonu możemy także zdecydować się na akcesoria w energetycznych odcieniach. Ożywią one wnętrze i będą świetnym kontrastem dla neutralnego tła. Najważniejsze jest, by dodatki w stylu minimalistycznym miały proste, geometryczne formy. Mogą być wykonane zarówno z materiałów naturalnych jak i z tworzyw sztucznych. Minimalistyczne dodatki w pokoju dziennym będą stanowiły doskonałe dopełnienie prostej i harmonijnej aranżacji.