Nowoczesne meble do salonu cieszą się cały czas wielkim zainteresowaniem. Jeśli lubimy styl nowoczesny to meble właśnie dla nas. Wybór nowoczesnych mebli do salonu w sklepach jest ogromny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele surowego drewna znajdą komody i stoły z nie lakierowanego drewna, miłośnicy przezroczystości znajdą stoły, krzesła i fotele z pleksiglasu, jeszcze inni kupią metalowy stołek Plopp, polskiego designera Oskara Zięty, zdobywcy prestiżowej nagrody Red Dot w 2008 roku. inną niewatpliwą zaletą nowoczesnych mebli do salonu jest to, że nie potrzeba ich wiele, tylko te, które są niezbędne.

Nowoczesne meble do salonu są tylko ładne czy też wygodne?

Na szczęście nowoczesne meble do salonu są i ładne i wygodne. Chociaż to prawda że czasem są po prostu śliczne i na tym niestety kończy się to co możemy o nich powiedzieć. Zdarzają się sofy i fotele, na których nie obejrzymy wygodnie ulubionego filmu, bo po prostu siedzenie na twardej ławce przez dwie godziny będzie ponad nasze siły. Na szczęście jednak zazwyczaj meble tapicerowane czyli sofy i fotele są miękkie i rozłożyste. Jest to czysty komfort i przyjemność z posiadania takiego mebla. Innym rodzajem mebli nowoczesnych do salonu są półki, zabudowy TV i biblioteki. Dużo z nich możemy kupić gotowych, ale jeśli dysponujemy wyjątkową  przestrzenią, na przykład znacznie wyższą niż przeciętna, warto zrobić spektakularny nowoczesny mebel wykorzystujący w pełni walory pokoju dziennego.

Jakie jest najlepsze otoczenie nowoczesnych mebli do salonu?

Nowoczesne meble do salonu dobrze czują się w również otoczeniu w nowoczesnym stylu. Wśród gładkich ścian, bez ozdób architektonicznych, malowanych na biało lub odcienie koloru szarego, od dosłownie off white aż po antracyt. Ogromne znaczenie, jako tworzące bazę wnętrza, mają również nowoczesne posadzki czyli proste parkiety, układane na sposób okrętowy lub z żywicy epoksydowej albo betonu. Przysłowiową kropką nad „i” dla nowoczesnych mebli do salonu jest nowoczesne, dobrze przemyślane i perfekcyjnie dobrane oświetlenie. Nie oznacza to, ze w pokoju dziennym jesteśmy skazani na techniczne reflektory. Wybór lamp wiszących lub podłogowych w nowoczesnym stylu jest na prawdę ogromny. Czasem trudno dokonać wyboru nawet doświadczonym projektantom i architektom.