Ciepło i przytulnie: miękkie poduszki, koce i narzuty do wnętrz

Nic nie wprowadzi do wnętrza bardziej przytulnego charakteru niż ciepłe koce, narzuty oraz poduszki na kanapy czy łóżka. Mogą one być główną ozdobą pokoju, ale równie dobrze mogą jedynie uzupełniać aranżację. Przedstawiamy inspiracje na dobór koców, narzut i poduszek, które ozdobią i ocieplą wnętrze.

Poduszki z ciekawą fakturą
Kudłata narzuta
Dziergana narzuta
Poduszki i narzuta
Kolorwe dodatki

Koce, narzuty i poduszki z pewnością są nieodłącznym elementem każdego przytulnego wnętrza. Wprowadzają ciepło, czasem odrobinę koloru, a czasem pozostają stonowanym tłem. Wybierzmy takie tekstylia , które kuszą przyjemnym dotykiem, ciekawą fakturą i pięknym wyglądem, a odmienimy nasze wnętrza i nadamy im przyjemniejszego wyrazu.

Ciepło i przytulnie: jak dobrać tekstylia do wnętrz

Wydawać by się mogło, że poduszki, koce i narzuty nie są zbyt wybijającym się na pierwszy plan elementem aranżacji, ale jeśli nasza sypialnia, salon czy inny pokój jest utrzymany w neutralnej kolorystyce, możemy bardzo odmienić jego wygląd samymi tekstyliami. Stosując energetyczne barwy i ciekawe wzory wprowadzimy do wnętrza nieco koloru i radosnego klimatu. Stawiając natomiast na monochromatyczne desenie lub ciekawe faktury możemy na przykład podkreślić wzory na tapecie, czy inne motywy, które dominują w aranżacji wnętrza. W pomieszczeniach, w których wprowadziliśmy na ścianach czy w dodatkach wyraziste barwy możemy poprzez dodanie do aranżacji różnych poduszek, koców i narzut uzyskać bardzo udane połączenia. Pamiętajmy jednak by nie wprowadzać zbyt wielu kolorów, żeby nie stworzyć wizualnego rozgardiaszu.

Poduszki, narzuty i koce do każdego wnętrza

Jeśli nie mamy zupełnie pomysłu na aranżację wnętrza to poduszki, koce i narzuty będą bardzo pomocne przy kreowaniu przestrzeni. Ocieplą one wnętrze, a dzięki kolorom, deseniom i fakturom wprowadzą ciekawe i oryginalne elementy. Do nich możemy dobrać dodatki w podobnych odcieniach i dzięki temu uzupełnić aranżację. Pokój zupełnie pozbawiony tekstyliów wydaje się zawsze być bardziej chłodny i surowy niż ten pełen miękkich tkanin.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: MS Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk, Maciej Stępiński, Michał Przezdzik, Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY