Jak wybrać kolor mebli? Białe meble czy kolorowe meble? To pytanie zawsze się pojawia, kiedy remontujemy mieszkanie lub podczas aranżacji nowego. Które meble będą lepsze? Do czego powinny pasować i jak długo planujemy mieszkać z naszymi meblami? Nie ma nadrzędnej reguły mówiącej o tym, że białe meble są ładniejsze niż kolorowe, czy odwrotnie. Wszystko zależy od stylu jaki preferujemy i tego, w jakich wnętrzach chcemy mieszkać: spokojnych czy energetycznych?

Białe meble: do czego pasują?

Prawda jest taka, że białe meble pasują do wszystkiego. Super wyglądają w białych wnętrzach, ale też doskonale prezentują się na tle kolorowych ścian. Białe meble mogą być nowoczesne, wykonane z lakierowanego mdf-u. Mogą być też meblami starymi lub stylizowanymi poprzez malowane i przecierane. Białe meble z lakierowanego mdf-u pasują do stylu nowoczesnego. Przecierane - do klasycznego, rustykalnego i shabby chic. Tak więc to, jak zaaranżujemy nasze białe meble, zależy tylko od nas i od stylu, który lubimy. Ponadto biel daje wiele możliwości łączenia z innymi kolorami. Bez problemu możemy zmieniać sezonowo kolory dekoracji: poduszek, zasłon czy świec. Do białych mebli łatwo dopasować dekoracje świąteczne. Lakierowany na biało mdf pasuje do każdego drewna - i do jasnego, i do ciemnego. Szczególnie efektownie wyglądają meble, w których połączona jest biel i drewno. Dlatego też białe meble będą pasowały do każdego rodzaju parkietu: ciemnego egzotycznego czy też pochodzącego z naszej strefy klimatycznej.

Kolorowe meble: jak je łączyć?

Kolorowe meble odwdzięczą się nam rozweseleniem wnętrza. Kolorowe meble sprawią, że wnętrze na pewno stanie się wyjątkowe i niepowtarzalne. Kolorowe meble wykonane są zazwyczaj z lakierowanego mdf-u lub z nowoczesnych tworzyw sztucznych, często przezroczystych. Fajnym pomysłem jest łączenie różnych kolorów w jednym zestawie, na przykład krzeseł przy stole, hockerów przy wyspach czy kolorowych półek. Dobrze wyglądają krzesła czerwone, żółte, niebieskie i zielone razem. Albo wszystkie czerwone i jedno niebieskie. Kolorowe meble są domeną ludzi młodych. Dlatego urządzając pierwsze mieszkanie, które zazwyczaj nie jest na całe życie, warto pobawić się kolorami. Również kolorowe, lakierowane meble sprawdzą się w mieszkaniach wielbicieli stylu retro, z lat 50 i 60. Kolorowe meble najbardziej będą pasowały do białych i szarych ścian, a także do wszystkich odcieni parkietów.