Papier to coraz bardziej doceniane medium na rynku sztuki. Fineart's Dom Aukcyjny przygotował dla swoich klientów Aukcję Sztuki na Papierze. Katalog aukcyjny zawiera wyselekcjonowany zbiór prac na papierze młodych, zdolnych artystów tj. Robert Kuta, Katarzyna Matylda Kręcicka, Natalia Tarnawa czy fotografa Jarosława Jaremya. Wśród nich są kolaże, rysunki, linoryty, sitodruki oraz odbitki fotograficzne.

Aukcja Sztuki Na Papierze: GDZIE i KIEDY?

Aukcja Sztuki na Papierze odbędzie się na stronie Fineart's Dom Aukcyjny, gdzie znaleźć można wszystkie dodatkowe informacje dotyczące aukcji, w tym również KATALOG AUKCYJNY. Rozpoczęcie Aukcji 6 marca o godz. 19.00, a zakończenie 8 marca o godz. 21.00.

Aukcja Sztuki Na Papierze: dlaczego ON-LINE?

Licytacja będzie prowadzona w trybie ON-LINE. Rosnąca liczba transakcji zawieranych za pośrednictwem sieci sprawia, że sprzedaż internetowa jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się segmentem światowego rynku sztuki. Już prawie połowa transakcji jest dokonywana za pośrednictwem sieci. Zagranicą zdążył się już pojawić szereg przedsięwzięć skoncentrowanych na tym obszarze. Zauważają go również najpoważniejsi gracze, tacy jak Sotheby's (podjęło współpracę z eBay) i Christie's (rozwija własny system sprzedaży internetowej). Prognozuje się, że w ciągu najbliższych czterech lat światowy rynek sztuki sprzedawanej ON-LINE będzie się rozwijał w tempie 19% rocznie, a jego wartość wzrośnie z 1,57 mld do 3,76 mld dolarów w 2018 r.