Aranżacja wnętrz: małe meble wielofunkcyjne ułatwiające życie! Zobaczcie o co chodzi!

Lampa podłogowa, niski stolik kawowy – to podstawowe wyposażenie salonu. Biurko znajdziemy w każdym gabinecie. A na nich smart fony, tablety i laptopy. Niby rzecz normalna, jednak każda z nich wymaga częstego ładowania. I tu właśnie pojawia się problem – jak ładować potrzebne nam urządzenia bez widoku przewodów, które nie dość, że nie są najpiękniejsze, to często po prostu bardzo przeszkadzają?

Półka ścienna z listwą elektryczną
Lampa podłogowa z ładowarką ustawiona przy sofie
Stolik kawowy z miejscem na prasę
Stół z gniazdami do ładowarek
Lampa podłogowa z ładowarką

Wszyscy korzystamy na co dzień ze stolików kawowych, lamp podłogowych i biurek. Często robimy kilka rzeczy na raz, dlaczego wiec nie szukać usprawnień i ułatwień?  Producenci zaczęli wychodzć nam naprzeciw. Skoro design mebla został dopracowany do perfekcji, czas pomyśleć o udoskonaleniu jego funkcjonalności czyli cechy wyjątkowo cenionej w pędzącym, współczesnym nam świecie. Wieczorem, w domu, większość z nas korzysta w tym samym czasie z lamp podłogowych ustawionych obok sofy lub ulubionego fotela i z telefonu lub tableta. Często więc pojawia się problem ładowania urządzenia. A skoro lampa podłogowa i tak jest wyposażona w źródło zasilania może warto połączyć przyjemne z pożytecznym? Coraz częściej szukamu małych mebli ułatwiających wspólczesne życie.

Aranżacja wnętrz: życie bez widocznych kabli i przewodów?

Wszechobecne kable i przewody do ładowarek smartfonów, laptopów czy tabletów potrafią obrzydzić korzystanie z nich. Każdy sprzęt przecież trzeba kiedyś naładować. Problem zaczyna się wtedy gdy kilka z nich musimy ładować w jednym czasie i zaczyna brakować miejsca lub ciągnący się od gniazda w ścianie przewód stwarza niebezpieczeństwo zaplątania się, o walorach estetycznych nie wspominając. I teraz okazuje się, że lampa podłogowa wyposażona w ładowarkę umieszczoną w blacie stolika idealnie sprawdzi się wieczorem. Tak samo jak szafka nocna na którą odkładamy telefon. Innym pomysłem są płytkie gniazdka ukryte pod stołem. Przewód zasilający zazwyczaj ukryty jest w nodze mebla. Tak samo mogą być wyposażone półki ścienne służące jako podręczne biurka lub szafki nocne.

Zobacz także: stolik kawowy to wygodna przyjemność

 

Coś dla wielbicieli elektronicznych czytników książek i tabletów

A co powiecie na stolik kawowy lub pomocniczy w którego blat wbudowano listwę z otworem, w którą wstawia się urządzenie z którego akurat korzystamy? Możemy czytać książkę mając wolne ręce, możemy swobodnie pić kawę albo jeść przekąskę. Innym ciekawym pomysłem ograniczającym ilość przewodów na blacie jest biurko z wbudowanymi głośnikami. Wystarczy podłączyć telefon i nasza ulubiona muzyka sączy się z głośników, a nie wprost do ucha.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe, materiały prasowe DutchHouse

POLECANE ARTYKUŁY