Właściwie każde miejsce w domu jest udekorowane. Dodatki pojawiają się w salonie na sofie, fotelu, obudowie kominka, stole, na półkach i oczywiście ścianach. Właścicielka mieszkania zajmuje się rękodziełem, jest właścicielką firmy „Manufaktura Splotów”. Robione przez nią przedmioty są czysto użytkowe. Nie dziwią więc  plecione pledy na sofie i fotelu, poduszki czy własnoręcznie zrobione podkładki pod talerze. Styl skandynawski nabiera w jej domu ciepła i miękkości.

Aranżacja domowego biura udekorowana dodatkami

Domowe biuro powstało w dawnym pokoju syna pani Joanny. Bazą aranżacji, tak jak w innych pomieszczeniach w domu, są  białe ściany i lekkie, jasne meble, wymagające dodatków. Na półkach nad biurkiem pojawiły się zielone rośliny, głównie paprocie, w białych papierowych i terakotowych osłonkach. W ciągu pół roku tak się rozrosły, że gabinet powoli zaczyna przypominać oranżerię. Ozdobą komody są natomiast dekoracyjne kuferki, które mają także wartość sentymentalną – każdy ma swoją historię. W jednym z nich dziadek właścicielki apartamentu nosił farby do szkoły - jest w nim jeszcze oryginalny słoiczek do mycia pędzelków. Z kolei metalowa walizka należała do jej ojca. Czarna skrzynia, z napisami została kupiona w markecie militarnym pod Kołobrzegiem. Na ścianach gabinetu nie mogło też zabraknąć dekoracji. Obrazki przedstawiają oczywiście… paprocie. Są to zdjęcia, akwarele lub zasuszone i umieszczone pomiędzy dwiema taflami szkła prawdziwe liście. Na klatce schodowej znalazło się miejsce dla rzeźbionej bariery tarasowej zerwanej podczas wichury z jednej z zakopiańskich willi.

Czytaj też: aranżacja sypialni z szarą tapetą

Własnorecznie zrobione dodatki w aranżacji salonu

Miękkie, własnoręcznie wykonane dodatki znjadziemy w salonie właścicielki firmy „Manufaktura Splotów”. Wśród nich mnóstwo kolorowych poduszek na sofie, jest też pleciona huśtawka w sąsiedztwie kominka, czy własnoręcznie wykonane podkładki pod talerze na stole. Dekoracją  stołu są też modne lampiony na świece wykonane ze szkła i metalu. Jednak mimo obfitości miękkich tkanin aranżacja salonu nie wydaje się przeładowana. Wprost przeciwnie. Styl skandynawski opiera się artystycznym łączeniu różnorodnych dekoracji.

Czytaj też: salon z kuchnią apartamencie blogerki